Vpadne Vaclík "na stará kolena" na ostrovy? O jeho vysvobození z Pirea usiluje tento účastník Championship...

Vpadne Vaclík "na stará kolena" na ostrovy? O jeho vysvobození z Pirea usiluje tento účastník Championship...

Druholigový anglický klub Huddersfield Town se podle informací portálu footballleagueworld.co.uk zajímá o českou reprezentační jedničku Tomáše Vaclíka, jenž patří již více než rok a půl řeckému Olympiakosu Pireus.


Tým, který v Championship bojuje o záchranu, měl kontaktovat vedení obra Super League 1 již v minulém týdnu a důvod je prostý. Třicetiletá jednička Lee Nicholls je zraněný a přestupový cíl Karl Darlow nakonec upřednostnil Hull City.

Huddersfiedl tak měl nyní ukázat právě na třiatřicetiletého brankáře s historií ve Vítkovicích, Viktorii Žižkov i Spartě, s tím, že usiluje o hostování do června 2023.

Vaclík, jenž naposledy hájil tři tyče sedmačtyřicetinásobného šampiona Řecka loni v září, už má na současné adrese kontrakt jen na pět měsíců a dostal svolení hledat si nové působiště.

Před několika týdny už sice byl jednou nohou v Eredivisii, respektive týmu AZ Alkmaar, ale jeho tehdejší očekávaný příchod do Nizozemska zhatila neúspěšná zdravotní prohlídka.

Skotským manažerem Markem Fotheringhamem vedený Huddersfield je po sedmadvaceti odehraných kolech až dvaadvacátý a pakliže by někdejší brankář Sevilly i Basileje vyšel a na "stará kolena" si přeci jen vyzkoušel všemi vychvalované anglické prostředí, dvacetiletý Australan Nicholas Bilokapič by se opět posadil na lavičku náhradníků.

Teoreticky by si mohl odbýt premiéru na ostrovech již čtvrtý únorový den proti Queens Park Rangers.

Usorem to neskončilo. Rakouský Linec přivítá před rozjezdem rakouské bundesligy i dalšího slávistu...