Pět událostí 18. kola: Obrat Plzně, pět červených, úchvatných 43 minut Baníku i Tvrdíkova pomsta Pardubicím

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Jaroslav Tvrdík po kritice nového stadionu Pardubic, respektive sektoru hostí, fandil v kotli Slavie a jeho tým si připsal další vítězství. Plzeň otočila utkání v Brně a zvítězila 1:3 i díky famózní trefě Jana Kopice. Tři body získala taktéž Sparta, i když střelec vyrovnávající branky Kaan Kairinen vzbudil jistou kontroverzi. V 18. kole FORTUNA:LIGY zaujala také demolice Teplic Baníkem či udělených pět červených karet.

Půle bez branky, poté Baník spustil gólostroj

Nejgólovějším týmem 18. kola FORTUNA:LIGY je Baník Ostrava, který v sobotním utkání na půdě Teplic zdemoloval soupeře poměrem 0:5. Hosté byli aktivnější už v první půli, ze čtyř střel mezi tři tyče se ale žádná neujala.

To ve druhé pětačtyřicetiminutovce byli svěřenci Pavla Hapala stoprocentní. Z pěti střel nasázeli pět branek a duel naprosto ovládli. Podruhé na jaře se trefil Jiří Klíma, první branku v sezóně si připsali Jiří Boula a David Lischka a první ligový gól za Baník vstřelil brazilský záložník Cadu. Kouč Pavel Hapal tak po utkání nemohl být spokojenější.

„Pro Baník to asi bude poločas historický. Jsem spokojený s přístupem a nemám co vytknout dopředu ani dozadu. Než jsme ale dali první gól, tak to byla dřina,“ podotkl Hapal s tím, že v první půli jeho tým dobré příležitosti neproměnil.