Pět událostí 18. kola: Obrat Plzně, pět červených, úchvatných 43 minut Baníku i Tvrdíkova pomsta Pardubicím

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Jaroslav Tvrdík po kritice nového stadionu Pardubic, respektive sektoru hostí, fandil v kotli Slavie a jeho tým si připsal další vítězství. Plzeň otočila utkání v Brně a zvítězila 1:3 i díky famózní trefě Jana Kopice. Tři body získala taktéž Sparta, i když střelec vyrovnávající branky Kaan Kairinen vzbudil jistou kontroverzi. V 18. kole FORTUNA:LIGY zaujala také demolice Teplic Baníkem či udělených pět červených karet.

Obrat Viktorky, strach o Kalvacha

Viktoria Plzeň v prvním jarním utkání proti Hradci Králové vedla, duel ale prohrála (1:2). Na půdě Zbrojovky tentokrát prohrávala, zápas ale dokázala otočit a po výhře 1:3 nadále ztrácí jediný bod na vedoucí Slavii.

Plzeňské fanoušky zaujaly hned čtyři momenty z nedělního utkání. Viktorka srovnala v 59. minutě jen minutu poté, co domácímu Jakubu Řezníčkovi nebyla kvůli ofsajdu uznána branka. Gól kola rozhodně vstřelil Jan Kopic o deset minut později a vynikající výkon předvedl střídající Adam Vlkanova, který za 28 minut stihl branku i asistenci.

Jedinou kaňkou je zranění Lukáše Kalvacha ze začátku duelu. Už v 21. minutě jej musel nahradit Modou N´Diaye. A kouč Michal Bílek doufá, že se nebude jednat o nic závažnějšího.

„Na hráčích byla vidět obrovská touha to zvládnout. Cením si, že tomu tak bylo od první do poslední minuty,“ zhodnotil Bílek. Zranění Kalvacha mu nicméně dělá starosti. „Má berle a cítí velkou bolest. Kalvy je pro nás nesmírně důležitý, má myšlenku, skvělé dlouhé přihrávky. Pokud by byl mimo na delší čas, bylo by to pro nás skutečně špatné. Věřím ale, že to tak vážné nebude," dodal Bílek.