Utrácení Chelsea má své limity, Liverpool se těší na posilu do zálohy

Utrácení Chelsea má své limity, Liverpool se těší na posilu do zálohy

Blues ani díky majiteli Toddu Boehlymu přes obří útraty v posledních dvou přestupových oknech nedisponují bezedným měšcem, masivní příchody Fernandeze nebo Mudryka budou vykompenzovány i pohybem v opačném směru. A soupeři už se těší na nabídku.  

Mason Mount je považován ve svých čtyřiadvaceti letech za jednoho z nejtalentovanějších záložníků své generace, kterému by měly patřit následující roky v základní sestavě anglické reprezentace. Jediný, kdo to podle všeho “nevidí” je jeho domovská Chelsea, která je podle deníku Mail na hony vzdálená podepsání nového kontraktu. Mountovi zbývá do konce stávající smlouvy s Blues ještě 18 měsíců, jednání byla plánována po mistrovství světa a podle informací Mailu to aktuálně spíš vypadá na Mountův odchod, než rozvíjení jeho kariéry na Stamford Brdidge.

Čtyřiadvacetiletý hráč se totitž chce vyrovnat nejlépe vydělávajícím hráčům Chelsea a zatímco nyní média uvádí, že Mount aktuálně pobírá 75 000 liber týdně, podle záložníkových představ by se v nové smlouvě měl plat ztrojnásobit na více než 200 000 liber týdně. Podle Mailu nicméně Chelsea, minimálně  prozatím, nevěří, že si hráč takovou smlouvu zaslouží. A experti dodávají, že svým způsobem je uvažování Chelsea logické, protože zatímco Mountovým benefitem je velká univerzálnost kdy umí zahrát na každém místě záložní řady, Blues díky příchodům Mudryka nebo Fernandese nyní mají skvělé “specialisty.”

A na potenciální popis Masona Mounta se tak začala těšit konkurence. Nejhlasitějším zájemcem je Liverpool, který v létě bude muset vzít přestavbu své zálohy takzvaně od podlahy a vyměnit ne jednoho, ale zřejmě tři až čtyři fotbalisty základní rotace. Vysněnou jedničkou je Jude Bellingham z Dortmundu, Mason Mount je hned číslem dva. Liverpool situaci pečlivě sleduje a zároveň připravuje plány na letní přestup. Konkurencí pro jeho plánovaný krok by pak mohl být Juventus. Kde v létě skončí Mason Mount?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.