Potterovo čarování nenese kýžené ovoce, a proto Chelsea zvažuje změnu trenéra

Potterovo čarování nenese kýžené ovoce, a proto Chelsea zvažuje změnu trenéra

Graham Potter se 8. září chopil kormidla londýnské Chelsea, s níž podepsal smlouvu na pět let… Jak ovšem řekl nedávno sám Pep Guardiola „Smlouva je jen kus papíru“, i v tomto případě je patrné, že by mohla být co nevidět roztrhána.

Graham potter možná čaroval na lavičce Brightonu, kde svými taktickými a trenérskými dovednostmi naprosto ohromil širší publikum, ale v barvách Chelsea mu to zatím nevychází. Jeho úspěšnost vyhraných zápasů sahá k pouhým čtyřiceti procentům, což je pro klub ze Stamford Bridge opravdu bídné číslo.

Normálně by se řeklo, že je Potter zatím v době hájení, jenže vstupem do šestého měsíce své práce ještě nepředvedl nic ze své magie, kvůli čemuž si na jeho práci posvítil i sám vlastník Todd Boehly. A ten je údajně ochotný během jedné sezony sáhnout ke druhé trenérské rošádě.

Španělské periodikum Mercado de fichajes píše o tom, že se Chelsea už teď s předstihem ptala na dostupnost Luise Enriqueho. Ten dříve vedl Barcelonu a následně i španělský národní fotbalový tým. U něho po právě proběhnuvším MS v Kataru skončil. V této chvíli je tedy bez práce, což by se brzy mohlo změnit.

Blues prozatím náleží v tabulce Premier League nelichotivá devátá příčka a vůbec se nedá předpovědět, zdali se jim současnou mizérii podaří zlomit do takové míry, aby se zvládli kvalifikovat do příštího ročníku evropských pohárů. To by pro klubovou kasu byla velká nepříjemnost a mohla by znamenat potíže s finanční fair play.