Trable v ráji! Manchesteru City hrozí rychlý sešup ke dnu, řeší se i otřesný vztah kouče s hlavní hvězdou týmu

Trable v ráji! Manchesteru City hrozí rychlý sešup ke dnu, řeší se i otřesný vztah kouče s hlavní hvězdou týmu

V tabulce Premier League jsou v tuto chvíli až na druhé příčce, londýnskému Arsenalu dýchají na záda s odstupem pěti bodů. To je však ten nejmenší problém, který Manchester City aktuálně řeší. Kvůli obvinění z dlouholetého porušování finančních pravidel hrozí klubu ty nejtvrdší flastry, do toho se řeší napjatý vztah mezi Pepem Guardiolou a Erlingem Haalandem. Zkrátka hotový ráj, v němž vládne všechno jen ne idylka.

Pasovali se do role dravců, co na trhu skupovali jednu velkou rybu za druhou. Nabízeli přemrštěné částky, roztáčeli spirálu. Při tom všem prý však zcela obcházeli pravidla finančního fair play.

Alespoň si to myslí vedení soutěže, které na Citizens ukázalo prstem. Ne poprvé, zato důrazněji než kdy jindy. Obvinilo je z činnosti daleko za mantinely, dojít k ní mělo zhruba ve sto případech. A to mezi roky 2009 až 2018. Pak se situace uklidnila, staré hříchy mají ale dlouhé stíny.

Jak informují britská média, seznam případných sankcí je pestrý. Mastná pokuta, odečet bodů, ale i odebrání licence na příští ligový ročník. To všechno má být ve hře. Teď je na právnících, aby z toho Manchester vysekali.

Zároveň to prý v týmu vře. Tedy alespoň na trase trenér - největší hvězda týmu i celé soutěže. Norský ostrostřelec Erling Haaland si s koučem Pepou Guardiolou zkrátka nesedl. Nebyl by to žádný šok. Zvlášť když v jedné kabině trpěl s Pepem třeba i Zlatan Ibrahimovič, který kvůli tomu odešel před lety z Barcelony.

Může se teď tenhle příběh opakovat, jen s úplně jinou scenérií? Podle španělského deníku Nacional rozhodně ano. Vztah Haalanda s Guardiolou označilo za otřesný, něco jako komunikace prý v případě těch dvou spadlo k bodu mrazu.

Může to být pravda a nemusí. Prosakují ale informace o tom, že zrovna trenér si kanonýra z Norska do kádru fakt nevybral. A údajně mu to dal už i dost jasně najevo.

“Erling je v City spokojený a o přestupu jinam v tuto chvíli nepřemýšlí. Bylo by to stejné, jako kdyby uzavřel sňatek se svou ženou a pak začal hned přemýšlet o další. Zkrátka je ženatý a šťastně. Pokud by nebyl, rozhodne se pro odchod,“ podotkla jeho manažerka Rafaela Pimentová.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.