Dybalova penalta zajistila Římu bod, Rabiot rozhodl o výhře Juventusu proti Fiorentině

Hráči AS Řím remizovali ve 22. kole italské ligy na hřišti Lecce 1:1 a posunuli se na třetí místo tabulky před AC Milán. Empoli smazalo ztrátu se Spezií a díky gólu ve čtvrté minutě nastavení remizovalo 2:2.

Lecce otevřelo skóre proti AS již v sedmé minutě. Na centr Strefezzy si po rozehrání rohového kopu naskočil Baschirotta, jehož pokus hlavou si do vlastní sítě srazil Ibaňez. Po čtvrthodině hry zahrál ve svém pokutovém území rukou Strafezza a penaltu proměnil do pravého dolního rohu Dybala.

Jednou z hlavních postav utkání byl domácí brankář Falcone, který skvělými zákroky v závěru první a úvodu druhé půle vychytal anglického útočníka Abrahama. Svěřenci trenéra Mourinha neporazili Lecce poprvé od roku 2012.

Empoli po 21 minutách zápasu se Spezií dostalo dvojí trest, když obránce Parisi na brankové čáře vyrazil rukou míč, za což obdržel červenou kartu a byl nařízen pokutový kop. Verde jej sice neproměnil, penalta však byla opakována a na druhý pokus již otevřel skóre.

Verde se prosadil o šest minut později střelou z dálky a stal se teprve pátým hráčem Spezie, kterému se v Serii A podařilo prosadit v jednom zápase alespoň dvakrát. V úvodu druhé půle se síly na hřišti vyrovnaly a Empoli se podařilo vyrovnat. Nejprve se trefil Cambiaghi a ve čtvrté minutě nastavení střelou z voleje skóroval Vignato.

V úvodu zápasu Lazia s Bergamem se musel činit brankář domácích Provedel při střelách Koopmeinerse a Hateboera, první jasnou příležitost k otevření skóre však mělo po čtvrthodině Lazio. Immobile převzal míč od Milinkoviče-Saviče, tváří v tvář brankáři však netrefil branku.

Do vedení tak šli hosté. Na kraji vápna se dostal k míči Zappacosta a krásnou střelou do šibenice překonal do té doby skvěle chytajícího Provedela. V druhém poločase se do příležitostí dostával hostující Höjlund, nejprve neproměnil svůj samostatný únik, o čtvrthodiny později byl už úspěšný i díky skvělé přihrávce Lookmana a potvrdil výhru týmu z Lombardie.

Vedoucí Neapol v italské fotbalové lize porazila 3:0 poslední Cremonu a po šesté výhře za sebou má na druhý Inter Milán náskok 16 bodů. Inter může manko snížit v pondělí, kdy hraje s předposlední Sampdorií Janov. Juventus zdolal 1:0 Fiorentinu, které chyběl zraněný Antonín Barák.

V Neapoli otevřel skóre ve 22. minutě Kvaracchelija. Druhý gól přidal ve druhém dějství Osimhen. Pro nejlepšího ligového střelce to byla už 17. branka. Jedenáct minut před koncem upravil na 3:0 Elmas.

Cremona v lednu senzačně vyřadila Neapol v Italském poháru, ale v lize stále čeká na první tříbodový zisk. Tabulku uzavírá s osmi body z 22 utkání.

O výhře Juventusu rozhodl v 34. minutě Rabiot. Čerstvý vicemistr světa s Francií o vítězství "Staré dámy" se trefil hlavičkou po Di Maríově centru. V druhém poločase sice oba týmy vstřelily po jednom gólu, oba však videorozhodčí odvolal kvůli ofsajdu.

Juventus podruhé za sebou vyhrál bez inkasované branky a je devátý. Fiorentina nezvítězila popáté v řadě a je čtrnáctá.

Udine doma sice dvakrát vedlo, ale Sassuolu se podařilo vždy odpovědět, a tak jejich zápas skončil 2:2. Fotbalisté Monzy zvítězili na hřišti Boloni 1:0 díky penaltě Donatiho z 25. minuty. Nováček Serie A neprohrál už posedmé v řadě a je desátý. Boloňa je o příčku níže.