Ohlasy z kanceláře Man City: Očekáváme, že toto bude náš trest za porušení pravidel

Ohlasy z kanceláře Man City: Očekáváme, že toto bude náš trest za porušení pravidel

V kancelářích Manchesteru City panuje „sebevědomí“, že znají přesný trest, jakého se jejich klub dočká za porušení finanční fair play a falšování dokumentů.

Citizens si mezi lety 2009-2018 nadhodnocovali příjmy, díky čemuž na oko splňovali podmínky finanční fair play, které nám ve zkratce říkají, že by žádný klub neměl utratit mnohem větší částku, než jakou si vydělá.

Aby klub ze severu Anglie byl schopen mohutně posílit a v co nejkratším čase se dostat na vrchol Premier League, dopustil se několika přestupků. Vedle falšování dokumentů se údajně také s hráči a trenéry domluvil na jakýchsi „skrytých smlouvách“, díky nimž si přišli na větší peníze, než jaké uváděly oficiálně podepsané kontrakty. Tento případ se provalil zejména u trenéra Roberta Manciniho.

V roce 2020 byl Manchester City kvůli porušení finanční fair play na dva roky vyloučen ze všech evropských soutěží a byla mu nařízena pokuta 30 milionů liber. Citizens se však odvolali ke sportovní arbitráži, která pro nedostatek důkazů stopku v Evropě kompletně zrušila a bleděmodrému celku snížila pokutu na 10 milionů liber.

Premier League nejen na tento případ navázala, a protože není vázána časem, může se ohlížet i na přestupky, ke kterým došlo i před více než pěti lety. V této souvislosti zjistila více než 100 případů porušení pravidel, načež pohrozila, že City mohou být i vyloučeni z nejvyšší anglické soutěže.

Manchester na to zareagoval tím, že si najal nejlepší a nejdražší právníky a pochopitelně všechna obvinění popřel. Server Sky Sports nás v reakci na to informuje, že v klubu panuje opravdu velké sebevědomí, že se z nejhoršího vylíže. Bohužel k vážnosti provinění se jim asi nepodaří zabránit odečtu bodů v tabulce, ale jinak budou z nejhoršího venku.

„Vzhledem k tomu, o jak vážné provinění se jedná, mě až překvapuje, jak klidné vedení Manchesteru City je. V jejich kancelářích převládá optimismus, že nejhorší trest, jakého se jejich klub může dočkat, bude drobný odečet bodů,“ informoval Kaveh Solhekol ze Sky Sports.

„Jedinou neznámou je, kdy bude tento případ uzavřen. Může se to táhnout týdny, ale i měsíce. A ty body budou City odečteny až v době oficiálního uzavření případu. Pokud to stihnou ještě v této sezoně, body se odečtou v této sezoně. Pokud to nestihnou, body jim odečtou až v sezoně příští,“ podotýkal.