Ekstraklasa: Jugas se dočkal premiérové trefy v Polsku, Pekhart skóroval hned v druhém startu po návratu

OBSAHUJE VIDEO

Útočník Tomáš Pekhart skóroval hned ve svém druhém utkání po návratu do Legie Varšava. Ve 20. kole polské ligy český forvard zařídil remízu 2:2 s Cracovií Krakov, když odpověděl po pár minutách na gól Jakuba Jugase.

Pro třicetiletého obránce to byla první ligová branka po téměř pěti letech. Naposledy se trefil v dubnu 2018 ještě v dresu Slavie.

Pekhart přišel na hřiště v 60. minutě krátce poté, co Legia neproměnila penaltu. Jeho tým prohrával od 9. minuty, až deset minut před koncem vyrovnal Nawrocki. Vzápětí poslal hosty znovu do vedení Jugas, ale v 87. minutě se prosadil Pekhart.

Třiatřicetiletý reprezentační útočník v prosinci skončil po téměř čtyřech měsících v tureckém Gaziantepu a vrátil se do Legie, s kterou předtím získal dva mistrovské tituly a v sezoně 2020/21 se stal nejlepším střelcem polské ligy.

Polská liga - 20. kolo:

Zaglebie Lubin - Gliwice 0:2

Zabrze - Radom 0:0

Legia Varšava - Cracovia Krakov 2:2 (za domácí gól Pekhart, za hosty gól Jugas).

Brankářská hvězda Interu Milán je v kurzu. Které tři anglické kluby se o ní zajímají?