Fillo prahne po metě 400 prvoligových zápasů a Procházkovi drží palce, aby pokořil rovnou pětistovku

Fillo prahne po metě 400 prvoligových zápasů a Procházkovi drží palce, aby pokořil rovnou pětistovku

Zlínský univerzál Martin Fillo, jenž pomohl před pár dny skolit svého bývalého chlebodárce z Teplic úspěšně proměněnou penaltou, oslavil v minulém týdnu sedmatřicáté narozeniny. Jak dlouho ještě hodlá hrát na nejvyšší úrovni?

"Cítím se skvěle, zdraví mi drží. Změnou realizačního týmu se změnily tréninky, což mi prospívá. Spousta kluků v mém věku už ukončila kariéru, ale já chci pořád hrát. Dokud budu zdravý a budu cítit, že mám týmu co dát. Fotbal miluju, chci pokračovat. Do budoucna ale nekoukám. Teď mám jasnou prioritu zachránit Zlín v lize. Co bude dál, se uvidí," informoval v interview pro magazín Gól dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže.

Bývalý hráč Vikingu Stavanger či Brentfordu už v rámci první české ligy nasbíral 379 vystoupení. Meta 400 startů tak není daleko a sám nynější svěřenec Pavla Vrby by jí rád pokořil. To vše navzdory tomu, že už má na zlínské Letné platný kontrakt jen do letošního června...

"Tohle je pro mě obrovská motivace. Odehrát v lize čtyři sta zápasů zvládlo jen několik hráčů v historii. Lhal bych, kdybych řekl, že nechci tuto metu pokořit," přidal funkční veterán, jenž v minulosti prošel i Baníkem, Mladou Boleslaví, Příbramí a Plzní.

Právě na západě Čech se potkal také se svým současným kolegou a nejstarším hráčem "ševců" Václavem Procházkou, který už metu 400 zápasů pokořil a momentálně se přibližuje cifře 450, od níž ho dělí pouhých 14 absolvovaných duelů, což by mohl stihnout ještě v právě probíhajícím ročníku 2022/2023.

Velezkušený stoper s minulostí v tureckém prostředí je inspirací i pro něj. "Procházka se mnou před devatenácti lety začínal v Plzni. Všude, kde byl, hrával, vyhýbala se mu zranění. Proto mu naskákaly starty do extrémního čísla. Tenkrát jsme si říkali, že kdo z nás dvou dá v lize stovku, tak je král. On už natočil čtyřstovku. Klobouk dolů před ním. Netroufnu si odhadnout, kde se zastaví. Držím mu palce, aby dal 500," uzavřel Fillo.

Nejblíže magické pětistovce, před jejímiž branami svého času zůstali i Stanislav Vlček, Rudolf Otepka či Martin Vaniak, je momentálně Milan Petržela ze Slovácka, jehož konto v současnosti zdobí rekordních 469 utkání.

Stal se Hráčem kola produktivní LK37, motivovaný Nguyen, pivař Hübschman či prvně dvouciferný Květ?