Bellinghama nadchl létající Adeyemi: V soubojích jeden na jednoho mu hodně věříme, moc hráčů ho nedokáže zastavit

Bellinghama nadchl létající Adeyemi: V soubojích jeden na jednoho mu hodně věříme, moc hráčů ho nedokáže zastavit
OBSAHUJE OHLASY

Ofenzivní univerzál Kai Havertz cítil po středeční porážce Chelsea 0:1 v Dortmundu frustraci. Podle něj předvedl jeho tým v úvodním osmifinále Ligy mistrů velmi dobrý výkon. Navzdory výsledkové krizi německý reprezentant věří, že "Blues" udělali krok vpřed a i díky novým posilám se zlepšují.

Chelsea byla na Vestfálském stadionu aktivnější a neproměnila řadu šancí. "Je to frustrující, protože jsme hráli velmi dobře. Přijeli jsme sem zvítězit, nebo alespoň remizovat, ale ve finále jsme prohráli a to nás hodně štve," citoval Havertze klubový web.

S výkonem londýnského celku byl spokojený i trenér Graham Potter. "Předvedli jsme velmi silný výkon, zejména ve druhé půli, kdy jsme dominovali. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale mrzí mě obdržený gól," uvedl sedmačtyřicetiletý Angličan.

Chelsea zvítězila v jediném z posledních devíti soutěžních utkání a venku nevyhrála podeváté za sebou. Havertz přesto věří, že je na dobré cestě, a to i díky zimním akvizicím. Proti Dortmundu poprvé v dresu "Blues" v Lize mistrů nastoupili Joao Félix, Enzo Fernández a Michail Mudryk.

"V zimním přestupním období jsme přivedli hodně nových hráčů. Myslím si, že se očividně zlepšujeme a jeden s druhým nacházíme chemii. Byl to další krok vpřed, i když jsme prohráli. Výsledek je ta nejdůležitější věc a prohrát jsme nechtěli. Ukázali jsme ale určité pozitivní stránky, zejména ve druhé půli. Na nich musíme stavět," prohlásil třiadvacetiletý Němec.

O sedmém soutěžním vítězství Dortmundu v řadě rozhodl po rychlém protiútoku a ukázkové sólové akci v 63. minutě Karim Adeyemi. Jednadvacetiletý útočník se zbavil argentinského mistra světa Fernándeze, obehrál si gólmana Kepu Arrizabalagu a zakončil do prázdné branky.

"V souboji s Fernándezem jsem myslel jedině na to, že ho musím obehrát. Musíte vyhrávat své souboje. Brankář trochu vyběhl a měl jsem štěstí," konstatoval Adeyemi.

Kapitán Borussie Jude Bellingham jeho schopnosti ocenil. "Když dostane míč v souboji jeden na jednoho, hodně mu věříme. Moc hráčů ho nedokáže zastavit. Po svém příchodu se hledal, ale teď létá," podotkl anglický reprezentant.

Odveta na Stamford Bridge se odehraje 7. března.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic