Neřeším, jestli skončím teď v létě, za rok nebo za dva roky, ubezpečuje nejstarší ligový bard Jindřišek

Neřeším, jestli skončím teď v létě, za rok nebo za dva roky, ubezpečuje nejstarší ligový bard Jindřišek

Když to přeženeme, Tomáš Hübschman i Marek Matějovský jsou proti němu caparti, kterým ještě teče mléko po bradě. O kom je řeč? Samozřejmě o nejstarším hráči soudobé FORTUNA:LIGY Josefu Jindřiškovi, který je (zatím) třetím nejstarším fotbalistou v historii celé soutěže.

Nezpochybnitelný kapitán Bohemians Praha 1905, jenž v první polovině tohoto týdne oslavil dvaačtyřicáté narozeniny, odehrál v nejvyšší soutěži úctyhodných 414 zápasů, s tím, že hned 323 z nich jich absolvoval v dresu s klokanem na hrudi.

Hlavní trenér Jaroslav Veselý v něm navíc nemá žádného maskota kabiny. Vršovická legenda nechyběla v této sezoně ani jednou v sestavě, což také vypovídá mnohé. "Pokud člověku drží zdraví, dělá sport, který ho baví, tak věk vůbec neřeší. Samozřejmě kabina se víc a víc omlazuje, takže počítám rozdíly. Osmnáct let, patnáct let, někdy si uvědomím, že už je to opravdu dost velký rozdíl, ale pořád klukům stačím, i když hodně z nich bych mohl dělat tatínka," připomněla v rozhovoru pro sport.cz opora aktuálně pátého mužstva prvoligového peletonu.

U Botiče je řada těch, kterým by mohl dělat ostřílený matador otce. "Kolikrát musím kroutit hlavou, nad čím a jak ti kluci přemýšlí. Kolikrát si říkám: tohle je do života málo. Stačit mladým je ale těžší a těžší. Fotbal se zrychluje, a když člověk stárne, zpomaluje. Ale co nemám v rychlosti, vynahradím zkušenostmi," přidal kolega Necida, Morávka, Čermáka, Kovaříka či Petráka, který hraje na současné adrese nepřetržitě již čtrnáct let.

Nynější kontrakt mu doběhne v červnu.Budoucnost od léta nahoru je ve hvězdách. "Neřeším, jestli skončím teď v létě, za rok nebo za dva roky. Žiju přítomností. Budu se rozmýšlet dle vnitřního pocitu. Jestli dokážu týmu něco dát, jestli jsem platný hráč na hřišti. Nebojím se ani práce, řemeslo mě baví. Vím, že až skončím kariéru, budu ho dělat," připomněl Jindřišek svou původní profesi instalatéra, kterou aktivně vykonával až do svých dvaadvaceti let, než začal hrát ligu.

Hned tak se k ní dostat nemusí. Jednak ještě slíbil pomoc na hřišti celku Velké Hamry a jednak mu něco mohou nabídnout i v samotném Ďolíčku. Po funkcionářské úloze ovšem nijak netouží a upřímně říká, že se takové nabídky bojí, s tím, že by se dlouho rozmýšlel, co by na ni odpověděl.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic