Exzáložník Zbrojovky debutoval v Serii A, z výhry se však neradoval. Neapol potvrdila dominanci

Český záložník Lukáš Vorlický debutoval v italské Serii A. Za Bergamo nastoupil od 75. minuty při překvapivé domácí porážce s Lecce 1:2. Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant v klubu působí od roku 2018, kdy přestoupil ze Zbrojovky Brno. To fotbalisté Neapole v sobotu potvrdili roli favorita a zvítězili na hřišti Sassuola 2:0. SSC vyhrál v Serii A sedmý zápas za sebou a upevnil si suverénní vedení v tabulce. Svůj zápas zvládly také oba milánské celky a o den později i Juventus.

Skóre se v Bergamu měnilo už po necelých čtyřech minutách hry, kdy se umístěnou střelou z dálky prosadil hostující Ceesay. Vítězný gól přišel po 70 minutách, kdy se hlavou z rohu trefil Blin. Atalanta už pouze snížila v 87. minutě. Po chybě brankáře Falconeho skóroval Höjlund.

Fiorentina doma remizovala s Empoli 1:1. Antonín Barák odehrál v dresu domácích celé utkání, v 37. minutě mu videorozhodčí neuznal gól kvůli ofsajdu. Fiorentina v lize nezvítězila pošesté v řadě a je čtrnáctá.

Fotbalisté Lazia Řím zvítězili v Salernu díky dvěma brankám Immobileho 2:0 a posunuli se na čtvrté místo. Předstihnout je mohou městští rivalové z AS, pokud dnes večer doma porazí Veronu.

Juventus Turín si ze Spezie odvezl tři body po výhře 2:0. Góly se o to zasloužili Kean a Di María. První ligový start po téměř dvou letech si připsal ve 40 letech bývalý reprezentační gólman Marchetti, který v 25. minutě nahradil zraněného Dragowského.

Triumf 2:0 si o víkendu připsala i Neapol. Dvacátou ligovou výhru v sezoně obstarali brankami už v prvním poločase osvědčení kanonýři. Nejprve gruzínský útočník Chviča Kvaracchelija po rychlé individuální akci od poloviny hřiště otevřel ve 12. minutě skóre desátým gólem v sezoně. Prosadil se ve třetím kole za sebou. A krátce po uplynutí půlhodiny hry nejlepší střelec soutěže Victor Osimhen překvapil brankáře Andreu Consigliho střelou z ostrého úhlu k bližší tyči.

Nigerijský útočník skóroval dokonce v sedmém ligovém utkání v řadě a za tu dobu vstřelil devět branek. V ročníku jich má na kontě osmnáct.

Fotbalisté AC Milán vyhráli ve 23. kole italské ligy na hřišti Monzy 1:0. Posun na třetí příčku tabulky jim zařídil gólem v první půli Junior Messias. Riccardo Orsolini zajistil Boloni gólem v 90. minutě výhru nad trápící se Sampdorií Janov.

AC Milán se po špatných výsledcích vrací do formy. Na výhru 1:0 nad Turínem v lize navázali "Rossoneri" vítězstvím 1:0 v Lize mistrů nad Tottenhamem a dnes stejným výsledkem porazili i Monzu. Hosté si vypracovali první šanci v 19. minutě, Leao ale trefil pouze pravou tyč.¨O dvanáct minut později už AC otevřelo skóre. Messias se dostal na kraji vápna k odraženému míči a razantní střelou překonal brankáře.

Ve druhé půli mohla Monza vyrovnat. Ciurria mířil do tyče, od které se odrazil míč do brankáře a od něj opět do tyče. V závěru mohl Milán navýšit skóre, čemuž ale zabránil dobře chytající Di Gregorio.

Sampdoria Janov si připsala již 16. prohru v této sezoně, tentokrát přišla o bodový zisk v závěru. Do vedení šla Boloňa, v první půli se prudkou střelou z dálky prosadil Soriano. Ve druhém poločase kopali domácí hned dvě penalty během čtyř minut: první Sábírí proměnil, druhou mu polský brankář Skorupski nadvakrát zneškodnil.

Všechny tři body brali nakonec hosté, Orsolini individuální akci zakončil střelou do šibenice. Boloňa je po výhře v neúplné tabulce na sedmém místě, Sampdoria je s jedenácti body na 19. pozici.