Pope to Strakám pořádně zavařil. Na scénu se vrací Karius

Pope to Strakám pořádně zavařil. Na scénu se vrací Karius

Nick Pope svým vyloučením v utkání proti Liverpoolu dostal Newcastle do značných problémů. Blížící se finále Carabao Cupu totiž bude muset odchytat Loris Karius. A ten chytal naposledy před dvěma lety. 

Newcastle rozehrál sobotní bitvu s Liverpoolem velmi dobře. Jenže po úvodním tlaku dvakrát inkasoval a ve 22. minutě přišel i o svou gólmanskou jedničku. Rychlý protiútok Reds totiž Nick Pope zastavil rukou mimo pokutové území a byl vyloučen.

Strakám vyloučení paradoxně pomohlo, body ale putují do Liverpoolu. A fanoušci Newcastle si dělají značné starosti. Příští neděli totiž ve Wembley ve finále Carabao Cupu vyzve Newcastle Manchester United a po téměř sedmdesáti letech se pokusí na Ostrovech získat trofej.

Poslední velký triumf je ze sezóny 1954/55, tehdy Newcastle ovládl FA Cup. Na Anglický ligový pohár ještě Straky nikdy nedosáhly. 

Co se sestavy pro nedělní duel týče, jedno je jisté. Nick Pope v brance kvůli suspendaci nebude, jelikož karty z Premier League se do Carabao Cupu započítávají. A v bráně nebude moci stát ani Martin Dúbravka, který včera naskočil do rozjetého vlaku a nevedl si vůbec špatně.

Dúbravka totiž odchytal osmifinále Carabao Cupu proti Burnley v dresu Manchesteru United a ve finále tak být nemůže. Zbývá tedy jediná volba - Loris Karius. Pro bývalého gólmana Liverpoolu půjde o první finále od roku 2018, kdy Reds v boji o ušatý pohár proti Realu Madrid příliš nepomohl.

Od té chvíle Karius paběrkuje a soutěžní zápas naposledy odchytal před téměř dvěma lety. 28.. února roku 2021 v dresu Unionu Berlín získal bod za remízu 1:1 proti Hoffenheimu.

Pokud by Eddie Howe nechtěl riskovat s Lorisem Kariusem, mohl by teoreticky využít Marka Gillespieho. Třicetiletý brankář ale letos odchytal jediné utkání v Premier League 2.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.