Messi rozhodl přestřelku Pařížanů s Lille. To Neymar se zranil a jeho start v odvetě s Bayernem je nejistý

Fotbalisté Paris St. Germain ve 24. kole francouzské ligy zvítězili nad Lille 4:3. Výhru jim zařídil v nastavení z přímého kopu Messi. Mistrovský tým ale přišel o zraněného Neymara, který opustil hřiště v 51. minutě s bolavým kotníkem. Pařížskému celku hrozí, že nebude mít brazilskou hvězdu k dispozici v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, s kterým v prvním utkání doma prohrál 0:1.

"Je to výron kotníku. Je na vyšetření a uvidíme, jak je to vážné," řekl podle agentury AFP trenér Christophe Galtier. S pravým kotníkem měl Neymar potíže už během podzimního mistrovství světa v Kataru. "Není to o smůle. Vždycky jsou za tím nějaké důvody. Kalendář, pořadí zápasů. Je to komplikace, ale po vítězství se to snáší lépe," uvedl kouč.

Úvodní gól dal po hezké individuální akci v 11. minutě Mbappé. O šest minut později zvýšil Neymar. Do konce poločasu se prosadili i hosté zásluhou Diakitého.

Deset minut po pauze odpískal rozhodčí penaltu po faulu Verrattiho a nejlepší střelec Lille David vyrovnal. V 69. minutě se hosté poprvé v zápase dostali do vedení, když se po dlouhé přihrávce Gomese prosadil Bamba. Tři minuty před koncem se podruhé trefil Mbappé a v páté minutě nastavení rozhodl Messi.

Mbappé a David se dotáhli s 15 góly v tabulce střelců na vedoucího Baloguna z Remeše.

PSG má v čele tabulky osmibodový náskok na druhé Marseille, které ještě dnes hraje v Toulouse.