Prohra? Nezasloužená! United měli dohrávat v deseti! pěnil po zápase kouč Leicesteru

Kouč Leicesteru City se zlobí na rozhodčí a systém VAR, kteří v zápase proti Manchesteru United na Old Trafford shodně zapomněli zkontrolovat událost z prvního poločasu, která měla údajně vyústit červenou kartou.

Záložník Sabitzer se v souboji o míč s jedním z hráčů hostí dopustil tzv. „šlapáku“, který měl být odměněn červenou kartou. Sudí situaci na hřišti ovšem nepostřehl a ani videorozhodčí se k tomu nevrátil, přitom to hrubě ovlivnilo další vývoj utkání, které ďáblové vyhráli 3:0.

„Taková nehoráznost!“ zlobil se kouč Lišek Brendan Rodgers s ohledem na incident, ke kterému došlo na konci první půle, kdy jeho mužstvo prohrávalo 0:1. Tehdy ještě šlo s výsledkem něco dělat, jen kdyby byl domácí hráč „podle pravidel“ poslán do sprch.

„Když se na to díváte zpětně, je to jasná, úplně jasná červená. To, že to nikdo nezkontroloval, je naprosto neuvěřitelné. Poslední týdny se tu setkáváme s podobně špatnými rozhodnutími, a přitom máme k dispozici video, které by takovéto věci mělo napravit,“ funěl Rodgers.

„To, že Sabitzer nebyl vyloučen, hrubě ovlivnilo další vývoj zápasu. United se chytili, přitom měli dohrávat v deseti. Jednalo se o velmi nebezpečný zákrok, ukázkový šlapák, po kterém nebylo co řešit,“ přidával Rodgers během pozápasového rozhovoru.

Premier League se k této kritice pochopitelně vrátila a na stížnost od kouče Leicesteru odpověděla, že Sabitzerův faul nebyl úmyslný a ani tak intenzivní, aby kvůli němu byl vyloučen. Z jejich strany tedy o pochybení nešlo.