Jankto to bude mít venku s tupci těžké, sám jsem to schytal na Slavii nebo na Bohemce dost a není to nic příjemného, míní Bičík

Jankto to bude mít venku s tupci těžké, sám jsem to schytal na Slavii nebo na Bohemce dost a není to nic příjemného, míní Bičík

Někdejší vrcholový brankář David Bičík pro server aktualne.cz okomentoval uplynulé ligové kolo, ve kterém se zaměřil především na svůj bývalý ligový klub, pražskou Spartu. Podle něj se i díky zaváhání Slavie a Plzně letenský celek vrací do hry o titul. Zmínil se také o coming outu Jakuba Jankta.

Sparta se jednoznačně ukázala, že se s ní ve hře o titul musí počítat. „Souboj o titul se rozšiřuje o Spartu, které se nedávaly po podzimu už velké naděje. Bralo se, že si to rozdají Plzeň a Slavia. Obhájce už však ztratil šest bodů porážkami doma s Hradcem a nyní na Slovácku, překvapivě zaváhala v Teplicích také Slavia, která ligu vede. Sparta toho využila ke snížení náskoku. Přesvědčuje ovšem nejen výsledky, ale hlavně výkony. V malém derby rozstřílela Bohemku, jasně dominovala proti Jablonci, o čemž svědčí poměr střel 20:2, jestli se nemýlím,“ konstatovala pro web aktualne.cz bývalá sparťanská jednička.

Bičík se přidal k podpoře Jakuba Jankta. „Jankto poté, co se přihlásil otevřeně ke své homosexuální orientaci, nastoupil za Spartu do utkání s Jabloncem a bylo to jen dobře. Sklidil od diváků i od spoluhráčů velkou podporu, jenom ho to posílí. Samozřejmě v dalších zápasech, především venku, to bude jiné, objeví se tupci, kteří ho budou urážet. Snaha rozhodit hráče soupeře je normální, sám jsem toho schytal na Slavii nebo na Bohemce dost a není to nic příjemného,“ předpovídá jednačtyřicetiletý bývalý brankář.

Plzeň v uplynulém kole ztratila všechny body v Uherském Hradišti, Slavie zase v Teplicích za remízu 1:1. Právě teplický brankář Tomáš měl na této remízu velkou zásluhu, když chytil penaltu van Burenovi. „Proti vedoucí Slavii předvedl vynikající výkon brankář Tomáš Grigar a má velkou zásluhu na nečekané remíze. Názor, že se dá penalta jen špatně kopnout, nikoli chytit, neberu,“ vyzdvihl Bičík výkon čtyřicetiletého Grigara, který rovněž oblékal do roku 2009 dres Sparty.