Barcelona překvapivě padla na půdě Almérie, Madridské derby vítěze nepoznalo

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize překvapivě podlehli na hřišti Almeríe 0:1. Katalánci prohráli od loňského října po 13 kolech a vedou tabulku o sedm bodů před obhájcem titulu Realem Madrid. Betis Sevilla ve španělské lize po tříbrankovém obratu vyhrál 3:2 na hřišti Elche. O vítězství nad posledním celkem tabulky, který dohrával bez dvou vyloučených, rozhodl z penalty v astavení Willian José.

Utkání Almérie s Barcelonou rozhodl ve 24. minutě malijský reprezentační útočník Touré po povedeném brejku. Almería porazila Barcelonu poprvé v historii španělské nejvyšší soutěže a díky výhře se dostala z předposledního na 15. místo.

Svěřenci trenéra Xaviho poprvé v sezoně prohráli dvě soutěžní utkání za sebou. Ve čtvrtek "Barca" na stadionu Manchesteru United utrpěla porážku 1:2 a vypadla z Evropské ligy.

Girona zvítězila v Bilbau 3:2, vyhrála podruhé za sebou a je desátá. Sedmý Athletic naopak v druhém duelu po sobě vyšel bodově naprázdno. Vigo si doma poradilo s Valladolidem 3:0 i díky dvěma gólům Veigy a patří mu 13. místo. Hosté jsou po druhé ligové porážce za sebou sedmnáctí.

Elche po první půli vedlo 2:0 díky Fidelově penaltě a zásahu Lucase Boyeho. V 57. minutě ale dostal červenou kartu Lisandro Magellan a Betis početní výhodu rychle využil. V 65. minutě snížil z penalty Borja Iglesias a vzápětí srovnal Juan Miranda.

Dvě minuty před koncem mohl podruhé skórovat Iglesias z dalšího pokutového kopu, ale vychytal ho brankář Edgar Badia. Betis se nakonec dočkal vítězství, když Enzo Rocco zahrál ve vápně rukou, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Willian José.

Anadluský celek si díky vítězství upevnil páté místo v tabulce, které zaručuje přímý postup do Evropské ligy. Od šestého Vallecana dělí Betis šest bodů. Elche promarnilo šanci připsat si druhou výhru v sezoně a na posledním místě ho příček zajišťujících záchranu dělí 13 bodů.

Fotbalisté Realu Madrid pouze remizovali ve 23. kole španělské ligy v městském derby s Atléticem 1:1. "Bílému baletu" zachránil bod osmnáctiletý Álvaro Rodríguez a obhájce titulu nenavázal na úterní dominantní výhru na hřišti Liverpoolu v Lize mistrů (5:2). Trenér hostujícího Atlética Diego Simeone vedl tým v 612. zápase a vyrovnal klubový rekord Luise Aragonése.

Jeho svěřenci hráli od 64. minuty bez Correy, vyloučeného za úder loktem. Přesto se Atlético dostalo do vedení, poté co si na Griezmannův centr naskočil Giménez a překonal hlavou Courtoise. Domácí vyrovnali pět minut před koncem a opět se o gól zasloužil Uruguayec. Modrič našel centrem z rohového kopu střídajícího Rodrígueze, který v teprve druhém utkání za Real vyrovnal.

"Bílý balet" na druhém místě ztrácí sedm bodů na Barcelonu, která až v neděli nastoupí na hřišti Almeríe. Atlético je v neúplné tabulce dál čtvrté.

La Liga - 23. kolo:

Elche - Betis Sevilla 2:3
Branky: 7. Fidel z pen., 9. Boye - 65. Iglesias z pen., 68. Miranda, 90.+5 Willian José

Bilbao - Girona 2:3
Branky: 35. Berchiche, 89. R. García - 4. A. García, 19. vlastní de Marcos, 45.+2 vlastní Vesga

Celta Vigo - Valladolid 3:0
Branky: 32. a 64. Veiga, 17. Seferovic

Almería - FC Barcelona 1:0
Branka: 24. Touré