Neapol v italské lize i díky formě Osimhena dál vítězí, druhý Inter znovu ztratil

Druhý tým italské fotbalové ligy Inter Milán překvapivě prohrál na hřišti Boloni 0:1 a po 24. kole Serie A ztrácí na suverénní Neapol už 18 bodů. Vicemistrovský tým ztratil body podruhé z posledních tří zápasů. Fotbalisté Neapole naopak porazili domácí Empoli 2:0 a po osmém vítězství za sebou. Suverénně nejlepší střelec Serie A Viktor Osimhen v každém zápase z aktuální úspěšné ligové série SSC skóroval a dnes si připsal 19. gól v sezoně. AC Milán zvítězil nad Bergamem 2:0 a bodově se dotáhl na Inter. V dresu Atalanty v 84. minutě nastoupil záložník Lukáš Vorlický, jenž před týdnem v italské lize debutoval.

Domácí dali favoritovi gól už ve 12. minutě, ale radost jim překazil videorozhodčí, který Barrowovu trefu neuznal kvůli ofsajdu. Rozhodnutí tak padlo až čtvrt hodiny před koncem, kdy se posedmé v sezoně prosadil Orsolini.

Inter prohrál po čtyřech zápasech a bodově se na něj mohou dotáhnout městští rivalové z AC i AS Řím. Boloňa je sedmá se ztrátou šesti bodů na pohárové příčky.

Neapolský kanonýr Osimhen byl i u první branky zápasu, poté co na něj po čtvrthodině hry mířil střílený centr Lozana, míč si ale srazil do vlastní sítě nešťastně Ismajli. Nigerijský útočník se pak dočkal o jedenáct minut později, kdy dorazil střelu Zieliňského.

Od 67. minuty hráli hosté bez vyloučeného portugalského obránce Ruiho, soupeř se ale na zdramatizování zápasu nezmohl. Neapol navázala na úterní výhru 2:0 nad Frankfurtem v Lize mistrů, v tabulce dvanácté Empoli čeká na ligovou výhru už pět zápasů.

Boloňští dali AC Milán gól už ve 12. minutě, ale radost jim překazil videorozhodčí, který Barrowovu trefu neuznal kvůli ofsajdu. Rozhodnutí tak padlo až čtvrt hodiny před koncem, kdy se posedmé v sezoně prosadil Orsolini. Inter prohrál po čtyřech zápasech.

Do sestavy AC se dnes vrátily dvě opory. Po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním nastoupil reprezentační gólman Maignan a poprvé v sezoně i jednačtyřicetiletý kanonýr Ibrahimovic, jenž loni v květnu podstoupil operaci kolena a od té doby nehrál. Dnes přišel na poslední čtvrthodinu místo Girouda.

Ve 26. minutě Hernández vypálil do tyče Mussovy branky a míč se odrazil od zad argentinského brankáře do sítě. Ve druhém poločase domácí spálili řadu šancí a úřadujícího mistra uklidnila až Messiasova trefa z 87. minuty.

Fotbalisté Monzy prohráli na hřišti Salernitany 0:3. Po pauze skórovali Coulibaly, Kastanos a Candreva a zajistili domácím první výhru pod vedením nového kouče Paula Sousy. Salernitana přerušila sérii tří ligových porážek bez vstřeleného gólu, od pásma sestupu ji dělí sedm bodů a na 16. místě se přiblížila k jedenácté Monze na pětibodový rozdíl.

Fotbalisté Udine popáté v řadě nezvítězili, doma se Spezií remizovali 2:2. Její série bez vítězství je ještě o jeden zápas delší. Za domácí se trefili Beto a Pereyra. Oba góly hostí obstaral jejich nejlepší střelec Nzola, který se tak s 11 body posunul na čtvrté místo tabulky střelců. Udine je desáté, Spezia na posledním nesestupovém místě s tříbodovým náskokem na 18. Veronu, která má zápas k dobru.