Léto na Etihad Stadium? Odchody i příchody. Neymarovi zabouchlo dveře chování a absence profesionality

Léto na Etihad Stadium? Odchody i příchody. Neymarovi zabouchlo dveře chování a absence profesionality

Druhé místo v tabulce s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Arsenal, který má ale zápas k dobru. Taková je aktuální situace Manchesteru City na scéně anglické Premier League. Obhájce trofeje tak má co dohánět. Manažer klubu Josep Guardiola už ale hledí i směrem do budoucna a přemýšlí, nad letními změnami v kádru. Co by se mohlo na Etihad Stadium za pár měsíců podle goal.com stát?  

Bleděmodrý celek z Manchesteru by do svých řad rád získal dalšího mistra světa. Řeč je o Argentinci Alexisu Mac Allisterovi, který ale rozhodně nebude levnou záležitostí.

Čtyřiadvacetiletý středopolař by se Guardiolovi náramně hodil, protože na pozici ve středu záložní řady by mohl mít brzy problém. Je totiž otázka, jak to bude s Ilkayem Gündoganem a Bernardem Silvou, o kterého se zajímá Barcelona. Tu ale zatím odrazuje fakt, že City za Portugalce požadují 70 milionů eur.

Podobnou sumu by rád inkasoval i Brighton za Mac Allistera, který je ovšem v hledáčku i dalších celků včetně Atlétika Madrid. Pokud by k přestupu došlo, potkal by se v kabině se svým parťákem z reprezentace Juliánem Álvarezem.

Dalším na seznamu vytipovaných posil do zálohy je i čtyřiadvacetiletý kapitán West Hamu Declan Rice, o něhož ovšem svedou City boj s Arsenalem.

Naopak španělský kouč nemá zájem o svého někdejšího svěřence z Barcelony Neymara, jehož další setrvání v PSG je na vážkách. Důvodem jsou pochybnosti ohledně profesionály a chování mimo hřiště.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.