Nejlepším pohárovým střelcům vládne Zajíc, jenž průměrně udeří každých 24 minut. Oproti lize jde o obří rozdíl...

Nejlepším pohárovým střelcům vládne Zajíc, jenž průměrně udeří každých 24 minut. Oproti lize jde o obří rozdíl...

Mezi historicky tři nejlepší kanonýry domácího poháru patří Jan Chramosta (29), Horst Siegl (26) a David Lafata (25), s tím, že malá čísla v tomto směru nemají ani Libor Došek, Petr Švancara či Stanislav Tecl.

Jaká je však situace na čele střelecké tabulky v sezoně 2022/2023? O první pozici se dělí brněnský odchovanec z nižší soutěže Pavel Lapeš a Tomáš Zajíc, jenž od loňského léta patří Dynamu České Budějovice. Oba se v právě probíhajícím ročníku MOL Cupu prosadili šestkrát.

Šestadvacetiletý forvard s minulostí ve Slovácku, Baníku i Zaglebie Lubin má však výhodu v tom, že je jeho Dynamo pořád ve hře a momentálně po vyřazení Zbrojovky vyhlíží los semifinále, do něhož se probojovalo po dlouhých šestnácti letech. Na čele žebříčku se tak bude moci ještě zcela osamostatnit.

Na Zajícově bilanci je pozoruhodné zejména to, že jí dosáhl během tří startů, dvou pobytů v základní sestavě a jen v rámci 144 odehraných minut. Průměrně tak v poháru potřebuje na přesný zásah pouhých 24 minut čistého času.

Oproti FORTUNA:LIZE je to velký rozdíl, neboť se v ní ještě po návratu z polské Ekstraklasy neprosadil a to už šel do akce čtrnáctkrát, s tím, že na hracích plochách strávil hned 748 minut. Na jeho žolíkovské roli se však nic nezměnilo ani po výměně trenérského štábu a také Tomáš Zápotočný s Markem Niklem zatím upřednostňují jiné.

Stále ještě mohou promluvit do celkové pořadí také třígóloví Mick van Buren ze Slavie nebo Tomáš Čvančara ze Sparty. Stačit jim k tomu bude jediné - střelecky se zaskvět v semifinálové, případně ve finálové fázi.

Nejlepší střelci MOL Cupu v sezoně 2022/2023:

1. Tomáš Zajíc - 6
2. Pavel Lapeš - 6
3. Lukáš Kraják - 5
4. Petr Rybička, Dominik Smékal, Vitalii Nerukh, Adam Galetka, Durosinmni Rafiu Adekunle - 4