Zaskakující liberecký kapitán Plechatý: Nehledal bych problém v tom, že jsme mladí, že by to bylo špatně

Zaskakující liberecký kapitán Plechatý: Nehledal bych problém v tom, že jsme mladí, že by to bylo špatně
OBSAHUJE OHLASY

Slovanu minulý týden nevyšel. Nejprve se musel poroučet po nezvládnutém penaltovém rozstřelu z domácího poháru, o což se postarala Sparta a poté na svém stadionu U Nisy nestačil v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY ani na Bohemians Praha 1905, kteří si odvezli tři body za triumf 3:1.

Při absenci nejzkušenějšího muže kádru Theodora Gebre Selassieho, jenž si s letenským "S" zlomil nohu, vedl liberecké mužstvo jako kapitán Dominik Plechatý. Jeho premíéra s páskou však byla bodově neúspěšná...

Kromě Gebre Selassieho nemohl hlavní trenér Luboš Kozel použít ani Mikulu nebo Fukalu. "Thea je obrovská škoda. Předává nám svoji zkušenost, rosteme pod ním. I Miky je zkušený hráč. Teď si myslím, že v obraně jsme hodně mladý tým. Ale myslím si, že i předtím jsme neodehráli špatné utkání. Nehledal bych problém v tom, že jsme mladí, že by to bylo špatně. Jenom jsme jim nabídli tyto šance," mrzelo Plechatého.

"Klokani" pod Ještědem nejvíce zlobili z rychlých protiútoků. "Věděli jsme, že z toho Bohemka těží. Má nahoře brejkové hráče. Nakopává balóny do hroťáků a sklepávají si je. Myslím si, že jsme se na to docela dobře nachystali, ale nedokázali jsme pokrýt pár situací a z toho jsme byli potrestaní. Nemyslím si, že to byly úplně vypracované šance, ale nabídli jsme jim to našimi chybami," krčil rameny kmenový obránce Sparty, jehož vyjádření nabídl web fcslovanliberec.cz.

Hlavním katem severočeského klubu se stal dvougólový Jan Matoušek, který se přitom během svých libereckých dní střelecky trápil. "Dělali jsme si srandu, že tady nedal dva roky gól a teď dal dva. Ukázal, že v Bohemce je v pohodě, a že mu to tam dnes padalo. Maty tady pár let působil. Všichni ho znají, je to rychlostní hráč a nyní to ukázal," ocenil dnes již bývalého kolegu třiadvacetiletý zadák.

Statistika v podobě jedné výhry z posledních sedmi ligových kol se zdá být mírně odstrašující. "Chtěli jsme určitě uspět, protože když se podíváme na tabulku, ten spodek se na nás velmi dotahuje. Chtěli jsme uspět, to se nepovedlo. Musíme koukat dopředu a zvládnout další zápasy," zakončil hráč, jehož mužstvo čeká v závěru tohoto týdne výjezd do Mladé Boleslavi.

Veselý po zlomení rekordu: Liberec byl po prvním poločasu v křeči, zápas jsme měli pod kontrolou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.