Problém Slavie? Chce tvořit, jenže její sok chce jen bořit, říká Bičík. Co radí Trpišovskému?

Problém Slavie? Chce tvořit, jenže její sok chce jen bořit, říká Bičík. Co radí Trpišovskému?

V tradičním komentáři pro server aktualne.cz se David Bičík rozpovídal o pravděpodobném dramatickém závěru ligy, prohře Slavie, ale také konci Jiřího Jarošíka na trenérské pozici v Teplicích.

Slavia opět nezvládla venkovní utkání, když na jihu Čech prohrála 0:1. „Slavia chce hrát fotbal, přitom proti ní stojí odhodlaný sok se snahou bořit, nikoli tvořit, navíc v těchto termínech na ne zcela rovných hřištích, což technické Slavii vadí,“ uvedl pro aktualne.cz David Bičík.

„Možná by jí při takových soubojích pomohlo, kdyby měla na hrotu vysokého bořiče, jako má Plzeň v Chorém nebo Sparta ve Čvančarovi, aby zjednodušila hru, dostávala se před branku i pomocí vysokých míčů a vyhraných soubojů,“ dovolil si poradit někdejší ligový brankář Trpišovskému.

Naopak Sparta má skvělou fazónu. Po výhře nad Teplicemi ji dělí od první Slavie pouhé dva body. Skláři po prohře na Letné navíc odvolali trenéra Jiřího Jarošíka. „Moc tomu nerozumím. Odvolávat někoho bezprostředně po utkání je hodně necitlivé, lepší je nechat vychladnout hlavy a sednout si na to druhý den. A jestli Jirka, který udělal pro Teplice za své roční působení hodně práce, dostal za úkol bodovat na Spartě, která je nyní rozjetá, tak už to měli připravené předem, to mi těžko někdo vymluví. Přesto se mohlo počkat,“ má jasno Bičík.