Víc než jen střelec, aneb proč Liverpool tolik usiloval o Gakpa

Víc než jen střelec, aneb proč Liverpool tolik usiloval o Gakpa

Liverpool začátkem roku překvapil, když oznámil příchod útočníka Codyho Gakpa z PSV. Nizozemský útočník byl přitom spojován spíše s Manchesterem United, ale vedení Reds nelenilo a splnilo finanční požadavky klubu z Eindhovenu. Za třiadvacetiletého forvarda vysázelo 42 milionů eur a nyní si může podle transfermarkt.com pískat.  

Gakpo přišel na Anfield jako devátý nejdražší hráč v historii a rozmnožil seznam drahých útočníků, kteří velmi rychle přesvědčili o svých přednostech. Stačí vzpomenout Dioga Jotu, Luise Díaze nebo Darwina Núneze. Tito tři borci vyšli pokladníka na 213 milionů eur, tak proč podepisovat dalšího ofenzivního hráče, když v kabině už byli Mohamed Salah nebo Roberto Firmino?

Talentovaný útočník nastřílel v minulých čtyřech sezonách v dresu PSV 55 branek ve 159 utkáních, což nejsou čísla, nad kterými by se tajila krev. Ale nutno zmínit, že k tomu přidal i 50 asistencí, a to už je něco jiného!

V podzimní části Eredivisie dokonce nasbíral více gólových přihrávek než přesných zásahů. Z toho jasně vychází, že Gakpo není klasickým střelcem, ale spíše tvůrcem hry. A proto ho Reds koupili!

V loňském ročníku nasbíralo trio Mohamed Salah, Trent Alexander-Arnold a Andy Robertson 50 asistencí, v právě probíhající sezoně jich má ale na kontě zatím pouze 23. Tuto mezeru má právě Gakpo zaplnit a dodat do skládačky chybějící dílek.

K tomu ale přidává nadstavbu v podobě branek. V osmi ligových startech skóroval čtyřikrát. Na jednu trefu potřebuje 142 minut, což je lepší číslo, než jakým se pyšní například Marcus Rashford z Manchesteru United.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.