Nečekané zprávy z Madridu! Real se údajně zaměřil na náhradu za Ancelottiho

Nečekané zprávy z Madridu! Real se údajně zaměřil na náhradu za Ancelottiho

V éteru se už pomalu šíří zprávy, že se Carlo Ancelotti ať už po dohodě s vedením klubu anebo z vlastní vůle vzdá pozice manažera Realu Madrid. V takovém případě je ale třeba najít vhodnou náhradu, přičemž jedna se nachází v Londýně.

Dřívější spekulace nás spojovaly spíše s Thomasem Tuchelem či Mauriciem Pochettinem, ovšem nové zvěsti, které k nám vysílá španělský deník Sport, hovoří o trenérovi, který o sobě dal nejvíce vědět až tuto sezonu. Jeho práce však měla naprosto uchvátit vedení Bílého baletu.

„Real Madrid ve vší vážnosti zvažuje Mikela Artetu jako potenciálního náhradníka za Carla Ancelottiho,“ píše výše zmíněný deník, který upozorňuje na to, že je Artetovou prací uchvácen zejména prezident Fiorentino Pérez.

Arsenal býval, řekneme-li to upřímně, poslední sezony spíše na odpis a řadil se k takovému lepšímu průměru. Koncepční práce s mladým mužstvem ovšem od počátku nového ročníku začala slavit úspěch, až se z toho stalo mistrovské tažení, které nemá daleko od toho, aby bylo dotaženo do úspěšného konce.

Artetův přesun do Realu dává smysl hned ze dvou důvodů. Jednak je to také Španěl, tudíž nebude problém s jazykovou bariérou, a jednak na madridský celek čeká obměna kádru. Většina stálic totiž dosahuje již pokročilého fotbalového věku. Arteta se přitom v tomto směru v Arsenalu dokonale osvědčil.