Silný rychlík Adediran volí nečekaná řešení. Chvála míří i na jeho povahu, bez problémů si nechá poradit

Silný rychlík Adediran volí nečekaná řešení. Chvála míří i na jeho povahu, bez problémů si nechá poradit

Posledním cizincem, který řádil v útoku jihočeského Dynama, byl čtyřiadvacetiletý nigerijský rychlík Fortune Bassey, jehož nedávno Ferencváros Budapešť odeslal na zkušenou do švédské Allsvenskan, kde se ho ujal tamní Degerfors IF.

Nyní kráčí na Střeleckém ostrově v jeho šlépějích o dva roky mladší Quadri Adediran. Za České Budějovice už se prosadil jak v MOL Cupu, tak ve FORTUNA:LIZE a vzhledem k tomu, že má v nejvyšší soutěži odehráno jen 283 minut, je jeho potenciál vážně nemalý.

Vedoucí Slavii v podstatě před pár dny popravil sám. Na trávníku byl pár minut, po nákopu Jakuba Hory vyhrál sprinterský souboj a krásnou střelou levačkou z dvaceti metrů, jež se otřela o tyč, zařídil domácím všechny tři body.

Protože balon skákal a vše se odehrávalo ve velké rychlosti, rozhodně šlo o velmi těžký kop. "Ten hráč to takhle zase hodně dlouho netrefí," kroutil hlavou v rámci pozápasových ohlasů sešívaný vůdce Tomáš Holeš.

To, že půjde bývalý hráč druholigové Dukly do akce až jako žolík, si trenéři Tomáš Zápotočný a Marek Nikl naplánovali již předem. "Takhle jsme si střídání dopředu představovali, vyšlo to úplně dokonale," rozplýval se na webu dynamocb.cz jeden z nových trenérů budějovického mužstva.

Byť potřeboval Adediran nějaký čas na adaptaci v novém prostředí, podle všeho už zabydlel a to, že se soustředí výhradně na fotbal, je vidět a cítí to hlavně soupeři. "Quadri je směrem dopředu velmi kvalitní. Na českou ligu umí nečekaná řešení, je rychlý a silný. Zároveň je i povahově dobrý kluk, který si nechá poradit," chválil svého kolegu na klubových stránkách slovenský zadák Martin Králik, jenž je současným kapitánem Dynama.

Hráč, který přišel do Česka v srpnu 2021 z celku maltského klubu San Gwann FC, má podle transfermarkt.com tržní cenu tři miliony korun. Dokážeme si však představit, že kdyby se mu gólové konto rozrůstalo, brzy se to projeví i na hodnotě. Další šanci k zazáření bude mít již v sobotu na hanáckém Andrově stadionu proti Sigmě.

Paradox druhé ligy. Všichni chtějí vyhrávat, ne každý postoupit