Jediné, z čeho mám teď obavu, jsou faktury za plyn, hlásí Pelta a na léto avizuje řez v kádru o hladové hráče

Jediné, z čeho mám teď obavu, jsou faktury za plyn, hlásí Pelta a na léto avizuje řez v kádru o hladové hráče

Jablonec v poslední době zabral. Z posledních čtyř zápasů vytěžil tři vítězství a hned dvakrát uspěl na půdě soupeře, což je podle jeho šéfa Miroslava Pelty velký úspěch.

Tým ze Střelnice přitom zahájil ročník pod koučem Davidem Horejšem hrůzostrašně a velmi dlouho se mu nedařilo zvítězit. Současné desáté místo se stejným bodovým ziskem jako devátý Liberec je tak pro prvního muže klubu odměnou za trpělivost...

"Do kabiny chodím pravidelně nejen po zápase, ale i v týdnu, jsme v kontaktu. Vzhledem k mé osobní situaci, kdy nemám vyřešené své osobní věci, jsem spíš teď takový konzervativní. Spíš mám teď trpělivost. Čím jsem však starší, tím to prožívám hůř. Říkám si, jestli to mám zapotřebí. Ale asi jo. Fotbal je stejně můj život a relax zároveň," uvedl v interview pro fkjablonec.cz někdejší předseda FAČR.

Jak vnímá letošní ročník, ve kterém je dosud odehráno dvaadvacet kol, jako celek? "Jsme v nějaké fázi přerodu a předělání mužstva. Máme před sebou období, kdy potřebujeme konsolidovat. V létě bychom chtěli znova udělat nějaký řez a doplnit mužstvo o hladové hráče. Ale v první řadě musíme získat dostatečný počet bodů, abychom se v letošní sezoně vyhnuli problémům se záchranou," připomněl osmapadesátiletý severočeský funkcionář.

Toho mile překvapilo, jak vypadá hlavní hřiště stadionu po posledním sněhovém utkání s Teplicemi. "Není to takový průšvih jako s tou Příbramí před lety. Začali jsme zase topit, tak uvidíme, jak to bude o víkendu. Jediné, z čeho mám teď obavu, to jsou faktury za plyn," prohlásil nedlouho před domácím kláním se Slováckem.

V blízké budoucnosti by klubový šéf rád rekonstruoval právě Střelnici i s jejím vytápěním. Dle jeho slov bude důležité, jakým způsobem Jablonce uspěje v další výzvě a dotačních programech, které jsou vypsané. "Máme souhlas města s realizací. Uvidíme, jakým způsobem se to poskládá, zhruba za dva měsíce už budeme moudřejší," nastínil.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.