Žádná série není nekonečná. Pokusíme se ji ukončit my, hlásá před šlapající Spartou sebevědomý Hapal

Žádná série není nekonečná. Pokusíme se ji ukončit my, hlásá před šlapající Spartou sebevědomý Hapal

Baník se po kanonádě v Teplicích zasekl a na tříbodový zisk už čeká čtyři kola po sobě, díky čemuž má na dvanácté příčce stejně bodů jako třinácté Dynamo České Budějovice.

Ve skupině o záchranu ale slavná slezská značka operovat nechce a trenérský štáb FCB pořád hledu cestu ke zlepšení, s tím, že opět může počítat s Filipem Kaločem i Davidem Lischkou, kteří se vrací do sestavy po trestu za karty.

Pakliže exsparťan Lischka v sobotu odpoledne proti letenskému "S" nastoupí, odehraje jubilejní stý prvoligový zápas. Pikantní bude souboj s třetím týmem tabulky také pro Srdjana Plavšiče.

Jak vidí nejbližšího soupeře Pavel Hapal, jemuž naopak stále scházejí zranění Daniel Tetour a Michal Frydrych? Ten se vyjádřil i k dlouhé sérii sparťanské neporazitelnosti...

"Sparta má formu, vyhrává, ale žádná série není nekonečná. Pokusíme se ji ukončit my. Viděli jsme všechny její jarní zápasy a budeme se snažit nedělat chyby, které dělali soupeři," uvedl na webu fcb.cz zkušený trenér.

"Sparta je produktivní, střílí góly, má tam kvalitní individuality, které dokáží rozhodnout zápas. Ale věřím, že tím, že budeme pozorní a agresivní, její kvality eliminujeme. Věřím, že jako vždy nám pomůžou i fanoušci a s jejich pomocí uhrajeme dobrý výsledek," doplnil šéf Laštůvky, Fleišmana, Almásiho a spol.

Poslední vzájemný duel obou nesmiřitelných rivalů z různých koutů země proběhl v metropoli a Baník si na podzim odvezl cennou remízu 1:1.

V představeních Sparty není nouze o branky. Dočká se Jílek po nekonečném festivalu remíz vysněných tří bodů?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.