Gerrard trenérem Trabzonsporu? Vše závisí na výsledku voleb klubového prezidenta

Gerrard trenérem Trabzonsporu? Vše závisí na výsledku voleb klubového prezidenta

Steven Gerrard by poprvé ve své trenérské kariéře mohl zamířit mimo Britské ostrovy. Podle tureckých médií by měla legenda Liverpoolu zakotvit na lavičce Trabzonsporu – pokud ovšem v nadcházející volbě šéfa klubu uspěje současný viceprezident, který mu pozici slíbil.

Úspěšný bývalý záložník poprvé trénoval na nejvyšší úrovni v Glasgow, kde se mu angažmá u tamních Rangers povedlo – dovedl svůj tým k prvnímu titulu po deseti letech a došel s ním až do osmifinále Evropské ligy.

Na podzim 2021 se přesunul zpátky do Anglie, kde se ujal Aston Villy. V Birminghamu střídal úspěchy s neúspěchy a nakonec ho klub propustil po nevydařeném vstupu do probíhající sezony.

Podle tureckého serveru Karar je Gerrard v Turecku, kde jedná s Ertugrulem Doganem, hlavním kandidátem na budoucího šéfa Trabzonsporu. Dogan je zatím viceprezidentem a prý se s Gerrardem dohodl, že pokud v nadcházející volbě uspěje, udělá z dvaačtyřicetiletého Angličana nového kouče po Abdullahu Avcim.

Pokud se Gerrard opravdu stane koučem klubu z Trabzonu, bude ho v bouřlivém tureckém čekat nelehká šichta. Ambiciózní klub je momentálně v lize šestý s dvaadvacetibodovou ztrátou na vedoucí Galatasaray. K jeho svěřencům by patřil třeba Marek Hamšík.