Lingr dostal v případě rozhodnutí třaskavého šlágru v Edenu možnost vynadat Trpišovskému a to také udělal...

Lingr dostal v případě rozhodnutí třaskavého šlágru v Edenu možnost vynadat Trpišovskému a to také udělal...
OBSAHUJE VIDEO

Třaskavý šlágr Slavie s Plzní (2:1) rozhodl střídající hráč Ondřej Lingr, který se po asistenci devatenáctiletého teenagera Matěje Juráska střelecky prosadil patnáct minut před koncem. 

Tou dobou byl po vystřídání Stanislava Tecla na hrací ploše necelých 30 minut. Jak těžké je pro exkarvinského rychlíka zkousnout, že půjde do magnetu kola jen jako žolík a nebude se ho týkat jedenáctka vyvolených?

"Ondra je hráč, na kterém jsme hodně závislí ohledně jeho přístupu a výkonnosti. Je to nadstandardní a skvělý hráč, umí hrát od začátku a být rozdílový, tak do toho zápasu vstoupit. Je to jeden z hráčů, který měl před čtrnácti dny těžkou virózu a horečky čtyřicítky. Někdo se potom do toho těžko dostává, jemu se ale povedlo přivést do zápasu energii, hrát v obrovské intenzitě. Měl nám buď pomoct udržet míč, v případě zápasu, který panoval, udělat rozdílového hráče," objasnil svůj tah hlavní kouč aktuálního lídra tabulky Jindřich Trpišovský, jehož slova jde najít na webu slavia.cz.

Čtyřiadvacetiletý záložník je podle jeho slov týmový. Ví, že mužstvo je více než hráči a umí tu roli přijmout. "Každý chce hrát od začátku, on je ale ve Slavii dlouho a ví, že hráči, kteří vstupují do utkání, mají často mnohem větší důležitost než hráči, kteří hrají od začátku. Teď to potvrdil, stupňovaný výkon v druhém poločase jde za všemi hráči, z velké části ale za ním," chválil sedmačtyřicetiletý šéf lavičky.

Pochopitelně to pro něj není jednoduché. Každý fotbalista chce totiž hrát. "Ondra má výhodu v tom, že už to zná z minula. Musím ale říct, že Ondra má na prvním místě opravdu tým, a když mu to vysvětlíte, že je to pro dobro týmu, tak je tam možná v první fázi zklamání. Řekl jsem mu ale, že když dá gól a vyhrajeme, tak mi může nadávat. To také udělal. Mě je toho hráče samozřejmě líto, protože si zaslouží hrát, do takových zápasů ale potřebujete hráče, který to umí strašně strhnout. Bylo mi to líto třeba na rozcvičce, kdy ostatní hecoval. Důležité ale je, jaký bude ten hráč mít přínos pro tým a ne to, jakou dostane minutáž," vysvětlil uznávaný odborník z vršovické Fortuna arény.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.