Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Na chvíli se na vrcholu ligové tabulky objevila Sparta, tu táhne ofenzivní dvojice Jan Kuchta – Tomáš Čvančara. Střeleckým statistikám ovšem stále vládne nestárnoucí Jakub Řezníček. Ten pokazil premiéru kouče Zdenka Frťaly na lavičce Teplic. Mladá Boleslav si připsala nejvyšší domácí vítězství od éry Nikolaje Komličenka a Lukáš Čmelík neslavně napodobil Martina Filla.

Řezníček pokračuje v gólostroji, Frťala výhrou nezačal

Jakub Řezníček míří za korunou pro krále střelců. Od povedeného utkání s Baníkem Ostrava, ve kterém si připsal dvě branky, v lize září a se šestnácti góly má na čele tabulky střelců pohodlný čtyřgólový náskok.

V Teplicích to přitom pro Zbrojovku nevypadalo dobře, v šesté minutě nastavení ale hosté dostali možnost pokutového kopu a Řezníček se nemýlil. Čtyřiatřicetiletý útočník tak pokazil premiéru Zdenka Frťaly na lavičce domácích.

„V první půli jsme mohli dostat klidně tři branky, z naší strany to bylo hodně nervózní. Ve druhé půli jsme ale pro výsledek dělali maximum, remíza je tak hodně krutá. Závěr je hořký a dva tři dny s tím hráči budou žít," podotkl Frťala s tím, že pokutový kop v závěru se mu příliš nezamlouval. Zatímco Brno po remíze zůstává v prostřední skupině, Teplice jsou jen dva body od posledních Pardubic a předposledního Zlína. 

Foto: FK Teplice