Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Na chvíli se na vrcholu ligové tabulky objevila Sparta, tu táhne ofenzivní dvojice Jan Kuchta – Tomáš Čvančara. Střeleckým statistikám ovšem stále vládne nestárnoucí Jakub Řezníček. Ten pokazil premiéru kouče Zdenka Frťaly na lavičce Teplic. Mladá Boleslav si připsala nejvyšší domácí vítězství od éry Nikolaje Komličenka a Lukáš Čmelík neslavně napodobil Martina Filla.

Vašulínův vynikající návrat po zranění

Po odchodu Adama Vlkanovy se chtěl Hradec Králové spoléhat především na střelecké schopnosti Daniela Vašulína. Čtyřiadvacetiletý útočník se ale na začátku roku v přípravném utkání proti Slavii zranil a od té chvíle s ním Miroslav Koubek nemohl počítat.

Do Zlína ovšem již Vašulín s týmem odjel a v 59. minutě za nepříznivého stavu nahradil Štěpána Harazima. A už po třinácti minutách se mohl radovat z vyrovnávací trefy.

„Natrénováno moc nemá, ale jsem spokojený, jak tu půlhodinu zvládl. A pomohl nám samozřejmě hodně, dal gól. To jsme potřebovali a on taky," chválil svého svěřence Koubek. Vašulín si připsal čtvrtou ligovou trefu, první od poloviny října a po jeho návratu všichni v Hradci věří, že díky jeho střeleckým schopnostem se Votroci brzy vrátí do TOP 6.

Foto: Luboš Lorinc / FC Hradec Králové