Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Na chvíli se na vrcholu ligové tabulky objevila Sparta, tu táhne ofenzivní dvojice Jan Kuchta – Tomáš Čvančara. Střeleckým statistikám ovšem stále vládne nestárnoucí Jakub Řezníček. Ten pokazil premiéru kouče Zdenka Frťaly na lavičce Teplic. Mladá Boleslav si připsala nejvyšší domácí vítězství od éry Nikolaje Komličenka a Lukáš Čmelík neslavně napodobil Martina Filla.

Devět minut a ven. Čmelík zkratem potopil Budějovice

Ve 21. kole FORTUNA:LIGY podobně „zazářil“ Martin Fillo, jenž v domácím utkání se Spartou inkasoval červenou kartu po čtyřech minutách pobytu na hřišti.

Nyní něco podobného předvedl záložník Českých Budějovic Lukáš Čmelík. Ten měl po bezbrankové půli v Olomouci jasný úkol, tedy oživit ofenzivu hostí. Místo toho po devíti minutách „nafackoval“ Janu Vodhánělovi, a ačkoliv ten sice celému incidentu pořádně přidal a na zemi si poležel o hodně déle, než by bylo vhodné, rozhodčí nemohl jinak a Čmelíka poslal do sprch.

„Pomalu jsme se zvedali, ale pak přišlo vyloučení. Mělo samozřejmě velký dopad na výsledek," hovořil zklamaný kouč Marek Nikl. „Červená nás potopila. Pochopení pro to nemáme, ale zůstane to v kabině," doplnil kapitán hostujícího celku Martin Sladký, který v Olomouci strávil pět sezón.

Po vyloučení Sigma utkání rozhodla, během deseti minut vstřelila tři branky a bylo po utkání. 

Foto: SK Dynamo České Budějovice