Další krok Vaclíka? Chtěl by zkusit, jestli by zvládnul Premier League, rodinu to však táhne do Španělska...

Další krok Vaclíka? Chtěl by zkusit, jestli by zvládnul Premier League, rodinu to však táhne do Španělska...

Tomáš Vaclík, jehož čeká na konci března oslava již čtyřiatřicátých narozenin, bojuje s Huddersfieldem o záchranu Championship. Proti West Bromwich, který jeho mužstvo těsně prohrálo, se navíc vrátil český reprezentant mezi tři tyče druholigového anglického celku po pár týdnech.

Kvůli zdravotním problémům to však nebylo. "Upřímně ani nevím, proč jsem nechytal. Přišel nový trenér, trochu mě pobolívalo tříslo, ale byl jsem v pohodě a připravený. Trenér se ale rozhodl, že mě pošle na pár dnů domů do Řecka, že mě ve dvou příštích zápasech nepotřebuje. To jsem ve svojí kariéře ještě nikdy nezažil, zvlášť když mančaft o něco hraje! Bylo to zvláštní," citoval magazín Gól slova bývalé opory Basileje, Sevilly i Olympiakosu Pireus, kterou čeká uprostřed pracovního týdne domácí duel s Norwichem City.

Jelikož může předposlední tým tabulky ze stadionu Johna Smitha spadnout do League One a navíc se mu má na letní přípravu vrátit uzdravená o tři roky mladší jednička Lee Nicholls, Vaclík by se v Huddersfieldu neměl zdržet dlouho. "S tím jsem sem šel, že se brankářská jednička po zranění v létě vrátí a zase začne chytat. Pro mě to znamená hledat si v létě nové angažmá. Nejlepší by bylo, kdyby se moje brankářská budoucnost vyřešila už v dubnu nebo v květnu. Ale může se stát, že budeme opět dlouho čekat. Moji angličtí manažeři, kteří mají speciální brankářskou divizi, na tom už pracují. Nějaké kontakty a rozhovory, co od nich vím, probíhají," prozradil zkušený strážce svatyně, který prošel také Vítkovicemi, Žižkovem a Spartou.

Jakou soutěž by preferoval od nového ročníku 2023/2024? "Fotbalově bych chtěl zkusit v Anglii v Premier League, jestli bych ji zvládnul nebo ne. Kdybych se měl rozhodovat podle rodiny, tak by to bylo zase Španělsko. Rodina mě samozřejmě bude následovat, kam mě fotbal zavane, ale ve Španělsku se nám všem moc líbilo. Skvělý fotbal, velmi příjemná země, Sevilla jako město super, počasí taky. Narodila se nám tam druhá dcera, naučili jsme se jazyk, Španělsko v sobě máme hodně zakořeněné," poodkryl možnou příští cestu současný svěřenec čtyřiasedmdesátiletého Neila Warnocka.

Návrat na českou mapu, na níž naposledy působil na Letné, se tedy s velkou pravděpodobností ještě odloží, o čemž je v tuto chvíli přesvědčeni i sám ostřílený gólman. "Ve Spartě chytá dobře Matěj Kovář, myslím si, že zůstane i na příští sezonu. Kdyby udělali titul, tak by ho určitě chtěli udržet natrvalo," tipnul si Vaclík.

Pospíšil doufal, že lidé v Olomouci budou mít z jeho návratu radost. Až takový ohlas ale upřímně nečekal...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.