Co spojuje Grigara, Nitu a Hanuše? Brankáři Teplic, Pardubic a Jablonce jsou krok od dosažení milníků...

V příštím kole FORTUNA:LIGY mohou dosáhnout na významné milníky hned tři zkušení strážci svatyně z Teplic, Jablonce a Pardubic. Konkrétně jde o Tomáše Grigara, Jana Hanuše a Florina Nitu. K jakým významným metám v počtu odchytaných duelů na české prvoligové scéně se známá jména brankářské branže přiblížila?

Florin Nita (Pardubice) - 100 zápasů

Velezkušený rumunský reprezentant si odbyl premiéru v české lize ve druhé polovině února 2018, když se postavil mezi tři tyče Sparty proti Liberci.

Jestliže by nebyl na Letné velmi dlouhou dobu odstaven, nejspíš by se mety 100 odchytaných zápasů ve FORTUNA:LIZE dočkal mnohem dříve, ale minulost už nezmění.

Aktuálně jde pětatřicetiletého brankáře, jenž byl na jaře nejvíce v permanenci v rámci vítězného výjezdu do Mladé Boleslavi, zastihnout v Pardubicích.

Po devětadevadesáti startech a sedmatřiceti čistých kontech se dočká současný svěřenec Radoslava Kováče stovky devatenáctý březnový den v domácím klání s Teplicemi. Slavit dílčí osobní jubileum tedy bude moci jak on, tak výše zmíněný Grigar.

Foto: FK Pardubice