Nový šéf Portugalců nehledí na věk a potřebuje i zkušenosti. V jeho čerstvé selekci tak nechybí ani Ronaldo

Nový šéf Portugalců nehledí na věk a potřebuje i zkušenosti. V jeho čerstvé selekci tak nechybí ani Ronaldo

V nominaci Portugalců na kvalifikační duely o postup na Euro proti Lichtenštejnsku a Lucembursku nechybí hvězdný Cristiano Ronaldo. O budoucnosti osmatřicetiletého útočníka v národním týmu se spekulovalo od konce zimního mistrovství světa v Kataru, nový kouč Roberto Martínez ale dlouholetého reprezentačního kapitána ve své úvodní nominaci neopomenul.

Ronaldo má na kontě rekordních 196 startů za národní tým a se 118 góly je historicky nejlepším střelcem mezistátních utkání. Na MS v Kataru začal v základní sestavě, na trefu z úvodního duelu proti Ghaně už ale nenavázal a v play off naskakoval do zápasů jen z lavičky. Mistři Evropy z roku 2016 skončili na turnaji ve čtvrtfinále po porážce s Marokem.

"Ronaldo chce hrát a je připravený odevzdat reprezentaci vše. Má obrovské zkušenosti a pro tým je nesmírně důležitý. Na věk nekoukám, navíc v týmu potřebujete i zkušené hráče, od kterých se mohou mladší učit," řekl Martínez, jenž mezi lety 2016 až 2022 vedl belgický národní tým.

Pětinásobný držitel Zlatého míče Ronaldo na konci minulého roku odešel z Evropy a podepsal lukrativní smlouvu v saúdskoarabském an-Nasru. V jeho dresu zatím nastřílel v devíti soutěžních utkáních osm branek.

Polská nominace na Česko? Uzdravený Lewandowski nechybí, Krychowiak, Glik i Milik ale absentují