I ve druhé lize najdeme reprezentanty. Kteří tři borci to jsou?

Reprezentace? Většinou jde o výsadu borců z elitních soutěží či těch největších talentů. Vývoj kariér reprezentantů však mnohdy upadá v zapomnění. V naší druhé lize najdeme známá jména. Která z nich oblékla český dres?

1) LUKÁŠ VÁCHA

I přes to, že za sparťanskou rezervu už nenastupuje, stále patří mezi nejvýraznější postavy druhé ligy. I proto, že v ní působil i minulou sezonu.

Když mu před pár lety na Spartě řekli, že do prvního týmu to už není, nedělal drama ani cavyky kolem a šel pomoci mladým hráčům do B-týmu, jenž tehdy působil ve třetí lize. 

Pod jeho mentorstvím se mladíci ze Strahova dostali do druhé ligy, ve které v poslední sezoně výrazně promluvili na čele tabulky.

A co repre? Vácha má bohaté zkušenosti. V roce 2014 nejdříve přišly tři zahřívací zápasy v podobě přáteláků s Finskem, Rakouskem a Spojenými státy, následoval první ostrý test.

Šlo o legendární domácí zápas proti Nizozemsku, který česká reprezentace vyhrála 2:1. Do konce kalendářního roku ještě další dva kvalifikační duely o EURO 2016, a sice v Turecku a Kazachstánu.

Na jaře 2015 přátelák proti Slovensku a osudové utkání proti Islandu. Česko na severu prohrálo 1:2, Vácha nepodal dobrý výkon a v reprezentaci už se nikdy neukázal.

zdroj fotky: AC Sparta Praha