Sparta zdolala oslabený Hradec. Slavia přišla o vedení v nastaveném čase. Desítka Klokanů zvládla otočit utkání v Plzni

Fotbalisté Sparty vyhráli ve 24. kole první ligy na hřišti oslabeného Hradce Králové 2:0. Letenští zvítězili v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a bodově se dotáhli na vedoucího městského rivala Slavia, která v Liberci pouze remizovala 2:2. Sparťané jsou druzí vinou horšího skóre. Východočeši prohráli v azylu v Mladé Boleslavi šestý ligový zápas v řadě a zůstali sedmí. Hráči Bohemians v deseti otočili utkání na hřišti Plzně na konečných 1:2. Úřadujícímu mistrovi se tak čelo tabulky vzdaluje. Stejným poměrem jako Plzeň prohrál i Baník v Českých Budějovicích a klesl na 13. příčku. Slovácko po dalším Fillově zkratu ovládlo derby se Zlínem a Pardubice porazily Teplice v přímém souboji o záchranu.

FORTUNA:LIGA - 24. kolo

Hradec Králové - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 45. Haraslín, 89. Wiesner. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video). ŽK: Klíma, Kodeš, Vašulín - Minčev, Laci. ČK: 20. Kučera (Hradec). Diváci: 5000 (vyprodáno).

Hradec: Bajza - Klíma, Kodeš, Čech - Gabriel (46. Novotný), Kučera, Smrž, Harazim - Matěj Koubek (61. Pudhorocký), Kubala (78. Rada) - Vašulín. Trenér: Miroslav Koubek.

Sparta: Kovář - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner, Sadílek, Kairinen (72. Laci), Zelený (72. Jankto) - Čvančara (64. Minčev), Kuchta, Haraslín (78. Mabil). Trenér: Priske.

"Votroci" od 20. minuty dohrávali bez vyloučeného Jakuba Kučery. V závěru úvodního dějství otevřel skóre Lukáš Haraslín. Pojistku přidal až v 89. minutě Tomáš Wiesner. Sparta v lize s Hradcem neprohrála v jedenáctém utkání za sebou, z toho podesáté zvítězila, a na jeho půdě bodovala naplno popáté v řadě.

Domácí začali aktivně. Po necelých třech minutách hry Vašulín překonal Kováře, kvůli ofsajdu ale branka neplatila. V šesté minutě si Kubala všiml vyběhnutého sparťanského gólmana, jeho střela z dálky ale skončila vedle tyče.

V 19. minutě Kučera v souboji o míč ve skluzu fauloval Kairinena a rozhodčí Černý ho okamžitě vyloučil. Hradec potvrdil pozici nejtrestanějšího týmu v ligové sezoně, svěřenci trenéra Miroslava Koubka viděli už devátou červenou kartu.

Hosté málem přesilovku rychle využili, Haraslínovu ránu však Bajza vytáhl na roh. Po půlhodině se po rohovém kopu skóroval Kuchta, radost Pražanů ale zkazil ofsajd.

Utkání směřovalo k bezbrankové první půli, jenže v 45. minutě se Sparta dočkala. Bajza vyrazil Čvančarovu ránu a Haraslín nadvakrát dostal míč do sítě. Slovenský reprezentant vstřelil šestou branku v ročníku nejvyšší soutěže. Rozradostnil tak značnou část vyprodaného mladoboleslavského stadionu (5000 diváků).

Ihned po změně stran mohli hosté odskočit na dvoubrankový rozdíl, Wiesner však v ideální pozici netrefil dobře míč a neprosadil se ani z dorážky. Následně proti Bajzovi neuspěl dvakrát střelou z vápna Kuchta, přičemž ve druhém případě zamířil z dorážky do boční sítě. Tečovaný pokus střídajícího Minčeva z úhlu zase Bajza vyškrábl nad.

Hradec mohl paradoxně srovnat v 79. minutě. Vašulín přihrál na hranici šestnáctky sparťanskému odchovanci Radovi, který byl na hřišti teprve přes minutu, ale jeho přízemní střelu Kovář pokryl.

O 10 minut později stanovili hosté konečný výsledek. Kuchtovu střelu zastavil ve vápně Novotný rukou, balon se však odrazil k Wiesnerovi a ten nekompromisně zakončil pod horní tyč. V ligové sezoně dal druhý gól.

Sparta jako jediná s Olomoucí na jaře stále neprohrála. Venku v lize zvítězila počtvrté za sebou a s 27 body je tam nejlepším týmem soutěže. Hradec nevyhrál šest z posledních sedmi kol.

České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 29. vlastní Říha, 61. Čermák - 45. Fleišman. Rozhodčí: Berka - Vlček, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Plavšič (Ostrava). Diváci: 4392.

Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Havel, Králik - Čolič, Čermák (86. Čavoš), Hellebrand (86. Broukal), Potočný (78. Mršič) - Adediran (55. Penner), Škoda, Zajíc (78. Matoušek). Trenér: Nikl.

Ostrava: Laštůvka - Sanneh (85. Juroška), Říha, Pojezný, Fleišman (78. Šehič) - Kaloč - Cadu (85. Smékal), Šín (72. Tijani), Kuzmanovič (78. Miškovič), Plavšič - Almási. Trenér: Hapal.

Dynamo navázalo na podzimní výhru 2:1 v Ostravě, doma uspělo potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunulo na deváté místo. Baník nevyhrál pošesté v řadě a je třináctý.

Slezané v prvním poločase navázali na matné výkony z posledních pěti zápasů, ve kterých získali jediný bod. Hosté zahrozili pouze v samém úvodu, kdy po rohovém kopu propadl míč k Šínovi a brankář Šípoš musel proti pohotovému zakončení vytáhnout fantastický reflex.

Další minuty už ale patřily domácím. Defenzivě Baníku dělal velké problémy Adediran, jenž se dostal do několika nadějných brejků, právě kvůli ofsajdu nigerijského útočníka ale nakonec odvolal videorozhodčí Havlovu trefu ze 13. minuty. Neujala se ani nebezpečná hlavička Potočného, a tak poslal Dynamo do vedení až po půlhodině vlastní gól stopera Říhy. Dvacetiletý ostravský odchovanec si nešťastně srazil do sítě Škodovo sklepnutí před bránu.

Do kabin se nakonec přece jen šlo za nerozhodného stavu. Krátce před pauzou fauloval Sladký těsně před pokutovým územím a z následného přímého kopu Fleišman chytře podstřelil skákající hráče ve zdi. Osmatřicetiletý obránce se trefil potřetí v ligovém ročníku a stylově oslavil 350. start v nejvyšší soutěži.

Zkušený levý bek ale v 61. minutě v klíčovém souboji neodhadl dráhu letícího míče, Zajíc následně zachoval klid a přihrávkou před odkrytou bránu vybídl ke gólu skórujícího Čermáka. Čtyřiadvacetiletý záložník ukončil čekání na ligovou trefu v osmém utkání po zimním příchodu z Příbrami.

Baník se za celý zápas nedostal do většího tlaku, nepomohlo mu ani nasazení druhého hrotového útočníka Tijaniho. Naopak v závěru ještě trefil Havel zblízka tyč Laštůvkovy brány. Ostrava tak potvrdila venkovní trápení, na hřištích soupeřů vyhrála jediný z posledních 18 ligových duelů.

Sigma Olomouc - Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Branky: 3. vlastní Karafiát, 47. Vraštil. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Žurovec - Starý (video). ŽK: Suchomel, Jawo (oba M. Boleslav). Diváci: 2310.

Olomouc: Macík - Pokorný, Vraštil, Sláma (89. Matoušek) - Navrátil, Ventúra (76. Zorvan), Breite, Pospíšil (89. Greššák), Vodháněl (65. Zifčák) - Růsek, Chytil (76. Zmrzlý). Trenér: Jílek.

M. Boleslav: Šeda - Kubista, Karafiát, Suchý - Ekpai (55. Suchomel), Dancák (83. Škoda), Mareček (46. Matějovský), Fulnek (55. Tomič) - Kušej, Ladra (65. Skalák) - Jawo. Trenér: Hoftych.

Olomouci vyšel vstup do utkání a už ve třetí minutě se dostala do vedení, když prudký centr Slámy z přímého kopu obránce Karafiát tečoval hlavou za záda vlastního brankáře Šedy. Sigma byla v úvodních 30 minutách mírně aktivnější, z čehož pramenila ještě nepřesná střela Breiteho z hranice vápna a Chytilovo zakončení z úhlu do boční sítě.

Poté se neujaly dalekonosné rány hostujícího Kubisty a domácího Vodháněla. Blízko k druhé brance Olomouce byl po signálu z rohového kopu Ventúra, jehož střelu z první zastavila až tyč Šedovy branky.

Stejně úspěšně, jako vstoupila Sigma do prvního poločasu, začala i po změně stran. Pojistku ještě nepřidal Sláma, jehož hlavičku vyrazil Šeda na roh. Z něj už ale Olomouc udeřila. Premiérovou ligovou branku v dresu Hanáků vstřelil hlavičkující stoper Vraštil.

Poté převzali iniciativu Mladoboleslavští, ale po centrech se postupně neprosadili Tomič, ani Kubista s Jawem. Olomouckého brankáře Macíka pak nepřekonal ani Kušej, jehož pokus z voleje nezamířil mezi tři tyče.

V nastavení hlavičkoval střídající Škoda jen do středu branky a do náruče připraveného Macíka, který chytal v lize po zranění poprvé od loňského srpna. Olomouc doma protáhla ligovou sérii bez porážky na osm duelů a nad Boleslaví zvítězila teprve ve druhém z posledních osmi zápasů nejvyšší soutěže.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 25. Červ, 90.+5 Olatunji - 30. Olayinka, 65. Van Buren z pen. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček - Petřík (video). ŽK: Doumbia, Preisler, Ndefe - Ogbu, Oscar, Zafeiris, Vlček (vedoucí mužstva). ČK: 64. Čech (trenér brankářů) - 88. Olayinka. Diváci: 4758.

Liberec: Vliegen - Ndefe, Plechatý, Purzitidis - Mészáros (77. Rabušic), Červ (80. Varfolomejev), Doumbia, Preisler (70. Ghali) - Tupta - Rondič (77. Kozák), Olatunji. Trenér: Kozel.

Slavia: Kolář - Masopust (55. Zafeiris), Ogbu, Holeš, D. Jurásek - Ševčík, Oscar - Douděra, Lingr (76. M. Jurásek), Olayinka - Tecl (56. Van Buren, 90. Hromada). Trenér: Trpišovský

Slavia venku v lize potřetí za sebou ztratila body a nenavázala na minulé domácí vítězství 2:1 nad obhájcem titulu Plzní. Trenérovi Pražanů Jindřichu Trpišovskému výsledkově nevyšel návrat na sever Čech, odkud zamířil do Edenu. Liberečtí sice už šest kol nezvítězili, Slavii ale doma obrali o body podruhé za sebou. V neúplné tabulce jsou desátí.

Liberečtí nastoupili výrazně oslabeni. K čtyřem zraněným hráčům přibyli Prebsl a Valenta, kteří ve Slovanu hostují ze Slavie a nemohli hrát kvůli dohodě mezi kluby. Severočechům se na lavičku po trestu za čtyři žluté karty vrátil trenér Kozel, jenž v minulosti působil ve vršovickém celku. Za Pražany poprvé na jaře dostal v základní sestavě šanci uzdravený Masopust.

Hostující bek v 11. minutě hlavičkoval po skrumáži jen do Vliegena, ale jinak domácí v úvodu drželi s favoritem krok a nečekaně otevřeli skóre. Po rohovém kopu napřáhl na vápnem Doumbia, přízemní střelou trefil tyč a Červovu dorážku na konci 25. minuty nešťastně tečoval do vlastní sítě Ogbu. Liberecký záložník čtvrtou brankou potvrdil pozici aktuálně nejlepšího týmového střelce, gól proti bývalému klubu ale neslavil.

Hosté hned za pět minut odpověděli. Douděrovu střelu vyrazil Vliegen před sebe a Olayinka doklepl balon do sítě. Domácí marně reklamovali údajný předchozí faul na Doumbiu. Nigerijský křídelník i v minulém kole proti Plzni srovnal na 1:1 a skóroval podesáté v ligové ročníku.

Pět minut po přestávce se Olayinka prosadil s pomocí tyče podruhé, podle asistenta rozhodčího ale míč už předtím po předchozím centru z pravé stany od Ševčíka opustil hrací plochu. Slávisté otočili stav až v 65. minutě.

Rozhodčí Zelinka poté, co Ndefe v postranní čáry strčil do Olayinky, nařídil penaltu a střídající Van Buren se nemýlil. Nizozemský kanonýr se prosadil proti klubu, v němž ještě na podzim hostoval, a připsal si 12. branku v ligové sezoně. Domácí proti verdiktu sudího vehementně protestovali, trenér brankářů Slovanu Čech dostal červenou kartu.

V 71. minutě odmítl pojistku Olayinka a poté se neprosadil ani Van Buren. V 88. minutě Olayinka po kontaktu s Ndefem teatrálně upadl ve vápně, následně soupeře udeřil do obličeje a Zelinka ho rovnou vyloučil.

Severočeši pak krátkou přesilovku využili. Na Doumbiův nákop za obranu si v páté z osmi nastavených minut naběhl Olatunji a dloubl balon přes Koláře do sítě. O ofsajd se vzhledem k Oscarově postavení nejednalo. Slavia sice bodovala podvanácté z posledních 13 vzájemných ligových duelů, remíza je ale pro ni v boji o titul ztrátou.

Pardubice - Teplice 3:1 (2:1)

Branky: 4. Hlavatý, 10. Janošek z pen., 69. Vacek - 21. Kučera. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Helešic, Vacek - Kučera, Hybš. Diváci: 4210.

Pardubice: Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek – Darmovzal (77. Sychra), Hlavatý (84. Kapanga), Janošek, Helešic (70. S. Šimek) – Černý (C) (84. Pikul).
Náhradníci: Markovič – Tischler, Koukola, Lima.
Trenér: Kováč.

Teplice: Grigar (C) – Urbanec (76. L. Mareček), Chaloupek, Mičević, Hybš (86. Hyčka) – Jukl, T. Kučera – Pleštil (61. Kodad), Trubač (86. T. Vachoušek), Gning – Žák (61. Fila).
Náhradníci: Mucha – J. Hora II.
Trenér: Frťala.

Fotbalisté Pardubic v 24. kole první ligy porazili na svém hřišti 3:1 Teplice a odpoutali se z posledního místa tabulky. Domácí skvěle vstoupili do utkání a už v 10. minutě vedli po trefě Michala Hlavatého a penaltě Dominika Janoška o dvě branky. V 21. minutě snížil Tomáš Kučera, skóre ale uzavřel v 69. minutě Kamil Vacek. Těsně před třetím gólem Pardubic nedal teplický útočník Abdallah Gning pokutový kop.

Východočeši oplatili dnešnímu soupeři debakl 1:5 z úvodního vzájemného duelu v ligové sezoně a porazili ho v šestém ze sedmi duelů. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče vyhráli po třech kolech a dostali se na 14. místo. "Skláři" neuspěli ani ve druhém utkání pod novým koučem Zdenkem Frťalou, na jaře ani v osmém zápase nejvyšší soutěže nevyhráli a propadli se na předposlední 15. příčku.

V zápase oslavili jubilejní start oba gólmani. Rumunský reprezentant ve službách Pardubic Nita odchytal 100. duel v české nejvyšší soutěži, jeho protějšek Grigar si připsal 350. start. Právě kapitán Severočechů prožil těžký začátek utkání. Už ve čtvrté minutě trefil Černý hlavou břevno a míč dorazil do odkryté brány dobíhající Hlavatý. Druhý nejlepší střelec Pardubic se trefil popáté v ligovém ročníku.

V 10. minutě se prosadil i nejúspěšnější střelec Východočechů v sezoně Janošek. Nejlepší hráč soutěže za měsíc únor s přehledem proměnil pokutový kop po faulu Mičeviče na Černého a dal svou sedmou branku v ligové sezoně. Janošek potvrdil skvělou jarní formu, po zimní pauze se trefil už počtvrté.

Teplice se vrátily do hry v 21. minutě. Trubač našel po signálu z rohového kopu na hranici vápna Kučeru a zkušený záložník dal výstavní křížnou střelou třetí gól v ročníku nejvyšší soutěže.

Atraktivní průběh pokračoval i po přestávce, i když bez větších šancí. Až po více než hodině hry zfauloval Vacek ve vápně Filu a i "Skláři" dostali šanci skórovat z pokutového kopu. Nejlepší střelec týmu Gning ale osmý zásah v sezoně nepřidal, Nita jeho střelu po levé ruce vystihl.

Za zhruba 75 vteřin Vacek napravil svou chybu při faulu a premiérovým gólem v sezoně definitivně rozhodl. Janoškův centr z přímého kopu propadl až na zadní tyč, kde byl připravený pětatřicetiletý záložník.

Severočeši prodloužili trápení na hřištích soupeřů, kde čekají na vítězství 10 ligových zápasů. Posledních osm utkání tam prohráli a se čtyřmi z celkových 21 bodů jsou tam nejhorším týmem soutěže.

Slovácko - Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 16. a 46. Kim Sung-pin, 69. Petržela. Rozhodčí: Starý - Machač, Podaný - Orel (video). ŽK: Hrubý (Zlín). ČK: 4. Fillo (Zlín). Diváci: 6019.

Slovácko: Nguyen – Reinberk (76. Trávník), Hofmann, M. Kadlec (C) – Siňavskij, Daníček, Havlík, Doski (46. Kalabiška) – Petržela (84. P. Juroška), Mihálik (73. Šašinka), Kim (72. Brandner).
Náhradníci: Borek – Břečka, Šimko, Kudela.
Trenér: Martin Svědík

Zlín: Rakovan – Cedidla (64. J. Hellebrand), Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – Fillo, Hlinka (82. Slončík), Didiba, R. Hrubý (46. Y. Dramé), Čanturišvili (74. Fantiš) – L. Kozák (74. Balaj).
Náhradníci: S. Dostál – Tkáč, Kovinić, Janetzký, Vukadinović, M. Jeřábek.
Trenér: Vrba.

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 24. kole první ligy nad Zlínem 3:0. Regionální derby výrazně ovlivnilo vyloučení hostujícího Martina Filla už ve čtvrté minutě, duel pak rozhodly dvě branky Korejce Kim Sung-pina v 16. a 46. minutě. Jasnou výhru domácích pak završil v 69. minutě Milan Petržela.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál čtvrté z posledních pěti ligových utkání a doma v nejvyšší soutěži neprohrál posedmé v řadě, z toho pošesté triumfoval. Slovácko, které má v neúplné tabulce k dobru z minulého týdne odložený zápas v Jablonci, se vrátilo na čtvrté místo. "Ševci" nezvítězili páté kolo za sebou a klesli na poslední místo.

Do sestavy hostů se po dvouzápasovém trestu za vyloučení v duelu se Spartou vrátil Martin Fillo, ale na hřišti se ani neohřál. Už po minutě a půl hrubě a hlavně zbytečně na polovině hřiště fauloval Hofmanna. Sudí Starý mu nejprve ukázal jen žlutou kartu, ale po konzultaci s videorozhodčím Orlem jej vyloučil.

Slovácko začalo početní výhodu zúročovat nejen trvalou územní převahou, ale i šancemi a v 16. minutě také gólem. Po chybě Bartošáka se zmocnil míče Petržela, přihrál Kim Sung-pinovi a korejský fotbalista si zapsal svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Navýšit skóre mohl znovu Kim Sung-pin, dále z hranice šestnáctky Reinberk a Sinjavskij, což plně odpovídalo domácímu tlaku, jemuž chyběla jen přesnější finální fáze. Naopak Zlín se k ní vůbec nedostal, neboť jeho pobyt na útočné polovině byl vzácností.

Šance "Ševců" na bodový zisk vzala za své hned v úvodní minutě druhé půle. Po dlouhém pasu z hloubi pole našel Petržela volného Kim Sung-pina, jehož střela zaplula k tyči Rakovanovy branky.

Zlín v deseti čelil víceméně permanentní převaze domácích, ale na rozdíl od první půle se několikrát dostal k možnosti zakončení. Jenže Čanturišvili ani Kozák skóre nezměnili.

Naopak pohodu Slovácka dokumentovala spolupráce veteránů. Kadlec naservíroval míč Petrželovi a devětatřicetiletý záložník poslal míč nechytatelně do sítě. Druhou trefou v ligové sezoně stanovil konečný stav duelu.

Slovácko doma v lize nad "Ševci" počtvrté za sebou zvítězilo, aniž by inkasovalo. Zlín jako jediný v sezoně nejvyšší soutěže dosud čeká na venkovní vítězství, od srpna 2021 tam nevyhrál 26 duelů v řadě.

Brno - Jablonec 1:2 (1:0)

Branky: 40. Alli - 47. Chramosta, 67. Považanec. Rozhodčí: Batík - Caletka, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Nečas, Tijani, Granečný, Šural - Polidar, Martinec, Sejk. Diváci: 4202

Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Mo. Tijani, Divíšek (71. Granečný) – Texl (85. Hlavica), Falta – Alli, M. Ševčík (71. Rogožan), Nečas (71. Fousek) – Řezníček (C). Náhradníci: V. Hrubý – Štěrba, Koželuh, Blecha, Hladík. Trenér: Dostálek.

Jablonec: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar (90+4. Černák) – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Surzyn (46. Jovović) – Sejk (90+2. Štěpánek), Chramosta (85. Ikaunieks).
Náhradníci: Surovčík – Heidenreich, Akpudje.
Trenér: Horejš.

Fotbalisté Jablonce ve 24. kole první ligy zvítězili po obratu v Brně 2:1. Zbrojovku poslal v souboji sousedů v tabulce ve 40. minutě do vedení Musa Alli, ale hosté po změně stran otočili stav. Dvě minuty po pauze srovnal nejlepší střelec Severočechů Jan Chramosta a v 67. minutě rozhodl Jakub Považanec. Jablonec vyhrál pátý z posledních šesti vzájemných ligových zápasů.

Severočeši potvrdili formu, zvítězili potřetí za sebou a počtvrté z posledních pěti kol a poskočili na deváté místo tabulky. Navíc mají k dobru odložený duel z minulého týdne proti Slovácku. Nováček z Brna prohrál po čtyřech kolech a třech remízách 1:1 po sobě a patří mu 12. příčka. Trenérovi Jablonce Davidu Horejšovi vyšel zápas proti klubu, za který krátce hrával.

Jablonečtí, kteří nastoupili k utkání po 14 dnech, zahrozili jako první, Šulc však ve 13. minutě mířil jen do Berkovce. Ve zbytku první půle byli nebezpečnější domácí. Po čtvrthodině vystřelil po zemi Řezníček a radost ze 17. gólu v ligovém ročníku mu pokazila tyč.

Lídr tabulky kanonýrů neuspěl ani pár sekund nato a o dvě minuty později se neprosadil ani do třetice, když ho vychytal Hanuš, hrající 200. ligový zápas. V 37. minutě si Řezníček v úniku příliš předkopl míč a vracející se Král stačil skluzem zasáhnout.

K vedení pomohla Brnu výměna postů mezi krajními záložníky. Alli se posunul na levou stranu a ve 40. minutě netradičně hlavou umístil do sítě centr od Ševčíka. Drobný nigerijský křídelník skóroval v české lize podruhé.

Odpovědět mohl Chramosta, ale ve 43. minutě minul. Dvě minuty po pauze už se jablonecký útočník prosadil poté, co po zemi zakončil povedenou akci po přihrávce střídajícího Jovoviče. Chramosta se trefil ve třetím duelu nejvyšší soutěže po sobě a jedenáctým gólem vylepšil své dosavadní maximum v jedné ligové sezoně. Zároveň potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce v ročníku.

Severočeši v první polovině druhého dějství naprosto dominovali a 67. minutě otočili stav. Po Jovovičově přihrávce sklepl Sejk míč pro Považance a ten z hranice vápna napálil balon pod břevno. Slovenský středopolař skóroval počtvrté v ligové sezoně.

Za tři minuty Hanuš vyrazil střílený centr Alliho ze strany. Agilní nigerijský křídelník nedokázal srovnat ani v 88. minutě po rohu a v závěru nastavení, kdy neuspěl na dlouho nohu. Jablonec zvítězil potřetí z posledních čtyř venkovních ligových zápasů, naopak Zbrojovka doma získala jen 12 z celkových 27 bodů a je tam už nejhorším celkem soutěže.

Plzeň - Bohemians 1:2 (1:0)

Branka: 28. Vydra - 53. Chorý (vlastní), 85. Köstl. Rozhodčí: Radina – Kříž, Slavíček - Berka (video). ŽK: Vlkanova, Pernica, Kliment, Hejda - Hůlka, Valeš, Necid. ČK: 81. Kadlec (Bohemians). Diváci: 9344.

Plzeň: Staněk – Hejda (C), Pernica, Jemelka – Holík (69. M. Havel), Květ (76. Ndiaye), Vlkanova (69. Jirka), Bucha, Sýkora (76. Pilař) – M. Vydra (61. Kliment), Chorý.
Náhradníci: Zadražil, Tvrdoň – Durosinmi, Kaša.
Trenér: Bílek.

Bohemians : Valeš – A. Kadlec, Vondra, Hůlka – Köstl, Beran (83. Křapka), Jindřišek (C), M. Dostál (68. Kovařík) – Hála (90+5. Necid), Jan Matoušek (68. Jánoš) – Drchal (90+5. Mužík).
Náhradníci: Kouba – Novák, Nový.
Trenér: Veselý.

Fotbalisté Plzně ve 24. kole první ligy doma překvapivě podlehli Bohemians 1905 1:2. Obhájci titulu prohráli podruhé za sebou a z třetího místa tabulky ztrácejí pět bodů na vedoucí Slavii i druhou Spartu.

"Klokani" v lize porazili Viktorii po devíti utkáních a v Plzni zvítězili po 14 zápasech poprvé od října 1996. Bohemians v nejvyšší soutěži protáhli sérii bez porážky na čtyři kola a vrátili se na čtvrtou příčku o skóre před Slovácko, které má však duel k dobru.

První branku vstřelil ve 27. minutě domácí Matěj Vydra, v 53. minutě si dal ale vlastní gól Tomáš Chorý po střele Adama Kadlece, který byl v 81. minutě vyloučen. Oslabení hosté přesto za čtyři minuty dokonali obrat díky trefě Daniela Köstla.

Plzeňští trenéři v základní sestavě udělali čtyři změny oproti minulému prohranému zápasu na Slavii. Od začátku nastoupili Pernica, Sýkora, Vlkanova a Vydra. Kalvach chyběl kvůli karetnímu trestu, Kopic s Mosquerou vinou zranění a Havel začal na lavičce. Místo v brance Bohemians zaujal Valeš místo Jedličky, který v Ďolíčku z Viktorie hostuje a podle dohody klubů nemohl nastoupit stejně jako záložník Čermák.

Bohemians v minulé sezoně v Plzni utrpěli debakl 0:6 a vyrovnali svou nejvyšší porážku v samostatné lize, dnes ale drželi s favoritem krok. Domácí si první velkou šanci vypracovali v 15. minutě. Vydra v dobré pozici nepropálil obranný blok a bývalý hráč "Klokanů" Květ z dorážky minul.

Západočeši otevřeli skóre ve 27. minutě. Bucha nákopem z poloviny hřiště našel rozběhnutého Sýkoru, plzeňský univerzál posunul míč na Vydru a ten si připsal premiérový soutěžní gól za Viktorii po zimním příchodu. Třicetiletý útočník se v české lize trefil poprvé od dubna 2010, kdy se prosadil ještě v dresu Ostravy.

Do druhé půle vstoupili lépe Bohemians. Köstlovu ránu sice brankář Staněk vyrazil, ale po dalším rohu už hosté se štěstím vyrovnali. Kadlecovu střelu tečoval Hejda do Chorého, od jehož zad se míč odrazil do sítě.

Po hodině hry si Plzeň mohla vzít náskok zpět. Chorého hlavička se od tyčky odrazila k volnému Vydrovi, který ale ve skluzu z brankové čáry nečekaně přestřelil. Viktoria se tlačila do útoku a Bohemians hrozili z brejků. Po dvou z nich Drchal minul plzeňskou branku.

Hosté si zkomplikovali situaci v 81. minutě, kdy byl Kadlec vyloučený za skluz na unikajícího Klimenta. Navzdory oslabení však Pražané za čtyři minuty otočili výsledek. V šestnáctce propadl míč k volnému Köstlovi, jenž zblízka překonal nejistého Staňka. Obránce Bohemians vstřelil první gól v ligové sezoně.

V nastavení mohl Viktorii zajistit alespoň remízu Hejda, ale jeho hlavičku vytáhl výborným zákrokem Valeš. Plzeňští v jarní části ligové sezony utrpěli už čtvrtou porážku, zatímco na podzim nebodovali pouze jednou.