Dortmund deklasoval Kolín nad Rýnem a po zaváhání Bayernu vede Bundesligu. Hoffenheim po pěti měsících vyhrál ligové utkání a opustil sestupové pásmo

Borussia Dortmund deklasovala Kolín nad Rýnem 6:1 a ujala se v německé lize vedení, které po zaváhání Bayernu na hřišti Leverkusenu vydrží minimálně dva týdny. Za BVB dali dva góly Marco Reus a Sébastien Haller. Bayern v Leverkusenu vedl, ale domácí dokázali utkání otočit dvěma trefami z pokutového kopu na konečných 2:1. Hložek naskakoval do utkání z lavičky. Hoffenheim se po sedmi porážkách dočkal plného bodového zisku a po výhře 3:1 nad Herthou se posunul z posledního místa mimo sestupové pásmo. Z první ligové výhry od poloviny října se radoval i český obránce Pavel Kadeřábek. Schalke se záložníkem Alexem Králem zachránilo v Augsburgu gólem v závěru remízu 1:1, ale zůstalo předposlední. Třetí Lipsko překvapivě prohrálo na hřišti dalšího sestupem ohroženého týmu Bochumi 0:1. Union utnul pěti zápasovou sérii bez výhry a přiblížil se k čelu, když zdolal Eintracht 2:0.

V Dortmundu bylo rozhodnuto do poločasu. Postupně skórovali Guerreiro, Haller, Reus a Malen. Ještě před přestávkou sice snížil z dorážky Selke, ale po změně stran přidali druhé góly Haller a kapitán Reus, který se posunul na druhé místo v historické tabulce střelců klubu. Na kontě má 161. branek, překonal Michaela Zorca a zaostává o 16 branek za Alfredem Preisslerem. Dortmund se posunul o bod před Bayern, který se v neděli představí v Leverkusenu. Kolín nad Rýnem získal z posledních pěti utkání jen bod a je třináctý.

Hoffenheim na jaře prohrál osm zápasů a jednou remizoval a celkově se v bundeslize dočkal vítězství po 14 zápasech. V přímém souboji o záchranu s Herthou proměnil Kramarič v prvním poločase dvě penalty a v úvodu druhého dějství přidal pojistku po individuální akci tožský útočník Bebou. Po vyloučení Dabbura, který se poroučel ze hřiště pouhé dvě minuty po příchodu, hráli domácí od 71. minuty v oslabení, ale hosté dokázali jen v nastavení snížit. První výhry od únorového příchodu se dočkal i trenér Pellegrino Matarazzo.

Schalke prodloužilo sérii bez porážky na osm zápasů. V Augsburgu tým z Gelsenkirchenu inkasoval v úvodu druhé půle, ale vzápětí byl vyloučen domácí Demirovič za kopnutí protihráče do obličeje. Schalke přesilovku využilo až v úplném závěru gólem Bültera z penalty.

Lipsko nenapravilo debakl 0:7 s Manchesterem City v osmifinále Ligy mistrů a v Bochumi prohrálo gólem srbského obránce Mašoviče. Domácí tým se vzdálil sestupovému pásmu na čtyřbodový rozdíl. Na dno tabulky se propadl Stuttgart po domácí porážce 0:1 s Wolfsburgem. Výsledek stanovil egyptský útočník Marmúš, bývalý hráč VfB.

Po čtyřech zápasech bez vítězství fotbalisté Unionu Berlín v německé lize porazili Frankfurt 2:0 a vystřídali Lipsko na třetím místě. Výhru domácího týmu zařídili góly ve druhém poločase kapitán Khedira a střídající Behrens. Eintracht utrpěl čtyři dny po vyřazení z Ligy mistrů po porážce 0:3 v Neapoli další nezdar. V domácí soutěži nevyhrál počtvrté za sebou, ale v tabulce je dál šestý.

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 25. kole německé ligy podlehli v Leverkusenu 1:2 a přišli o první místo v tabulce, na kterém je vystřídal Dortmund. Dvěma penaltami rozhodl Palacios. Adam Hložek do utkání naskočil v 84. minutě. Patrik Schick stále trápí potíže s třísly, kvůli kterým odřekl účast na nadcházejícím reprezentačním srazu. Bavorský klub šel do vedení po trefě Kimmicha. Pak byl ale v 53. a 71. minutě dvakrát v pokutovém území faulován Adli a obě nařízené penalty proměnil Palacios. Adli v obou případech dostal od rozhodčího nejprve žlutou kartu za simulování, ale VAR verdikt změnil. Bayern ztrácí na vedoucí Dortmund jeden bod. Leverkusen zvítězil potřetí v řadě, je osmý a na pohárové příčky má odstup už jen tři body.

Freiburg remizoval v Mohuči 1:1. Klub z Černého lesa se v 55. minutě dostal do vedení zásluhou Doana. V šesté minutě nastavení vyrovnal nejlepší střelec domácích Onisiwo. Oba kluby prodloužily své série bez prohry na šest utkání. Freiburg vystřídal na čtvrtém místě Lipsko. Mohuč je devátá a na pohárové příčky ztrácí tři body.