Kessie zasadil Realu tvrdý direkt. Pozdním gólem rozhodl o výhře Barcelony v El Clasicu. Atlético porazilo Valencii 3:0

Tečku za 26. kolem španělské LaLigy udělalo El Clasico a jeho hektický závěr. V nastaveném čase druhé půle rozradostnil fanoušky na Camp Nou Franck Kessié, když rozhodl o výhře Blaugranas 2:1. Přitom o několik minut dříve videorozhodčí neuznal branku hostujícímu Asensiovi pro ofsajd. Fotbalisté Atlética Madrid porazili sestupem ohroženou Valencii 3:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Po třetí výhře v řadě mají pětibodovou ztrátu na druhý Real. Vítězství si připsaly i další celky bojující o poháry: Villareal, Betis Sevilla a Real Sociedad.

Atlético s Valencií neprohrálo od října 2014 už šestnáct zápasů, o prodloužení série se postarali Griezmann, Carrasco a Lemar. Na Valencii se bodově dotáhla Almería, jež v zápase s Cádizem vybojovala remízu 1:1 gólem z penalty v šesté minutě nastavení.

Betis Sevilla přehrál Mallorku 1:0. Výhru domácích zařídil svým 12. gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Iglesias. Betis je v tabulce pátý se ztrátou tří bodů na pozice zajišťující Ligu mistrů.

San Sebastian po čtyřech zápasech bez výhry doma zvítězil nad posledním Elche 2:0 a v tabulce je čtvrtý. Obě branky baskického klubu padly ve druhém poločase. Nejprve se krátce po přestávce trefil Kubo a v 90. minutě zpečetil výhru domácích Barrenetxea.

Šestý Villarreal zvítězil v Pamploně nad tamní Osasunou 3:0 a neprohrál počtvrté v řadě. O úspěch "Žluté ponorky" se dvěma góly v druhém poločase postaral Morales, jednou brankou v prvním poločase přispěl Nigerijec Chukwueze.

Fotbalisté Getafe doma porazili FC Sevilla 2:0, neprohráli třetí utkání v řadě a opustili sestupové příčky. V 50. minutě otevřel skóre Munír a v páté minutě nastavení přidal pojistku Ünal. Turecký reprezentant se s 13 brankami osamostatnil na druhém místě ligové tabulky střelců dva góly za Robertem Lewandowským.

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize nad Realem Madrid 2:1 a navýšili náskok v čele tabulky na 12 bodů. Domácí tým v El Clásicu brzy prohrával, ale nakonec díky gólu Kessiého v nastaveném čase slavil 22. výhru v dosavadních 26 kolech. Real ztratil body potřetí za poslední čtyři zápasy. "Bílý balet" šel do vedení už v deváté minutě. Barcelonský obránce Araújo hlavou smolně srazil centr Viníciuse Júniora za bezmocného Ter Stegena. Katalánci však těsně před poločasem na úvodní trefu našli odpověď. Po zblokované střele Raphinhy se ve vápně nejlépe zorientoval Sergi Roberto a nasměroval míč za rozhozeného Courtoise. Druhý poločas se hrál ve vysokém tempu na obou stranách, ale remízový stav se povedlo změnit až deset minut před koncem řádné hrací doby, kdy se trefil hostující Asensio. Vedoucí branku Realu však videorozhodčí odvolal pro střelcův těsný ofsajd. Barceloně zajistila výhru pohledná kombinace, kterou ve druhé minutě nastavení dotáhl ke gólu střídající Kessié.