Pro slávisty byl nejnepříjemnější Červ, mohli by v Edenu aktivovat opci o zpětném odkupu? Trpišovský promluvil

Pro slávisty byl nejnepříjemnější Červ, mohli by v Edenu aktivovat opci o zpětném odkupu? Trpišovský promluvil

Důležitý liberecký záložník Lukáš Červ je odchovancem Slavie, v jejímž áčku debutoval před necelými třemi lety proti Liberci. A to je také jeho první a poslední soutěžní start za první tým sešívaného "S", které ho v posledních sezonách zapůjčilo jak Jihlavě, tak Pardubicím.

Od loňského léta je jednadvacetiletý mladík majetkem Slovanu, který za něj poslal do vršovické Fortuna arény čtyři miliony korun a pojistil si ho až do konce června 2026.

Slavia si však do transakce zabudovala i opci ke zpětnému odkupu a nynější svěřenec trenéra Luboše Kozla by tak v metropoli ještě nemusel říct poslední slovo...

To ostatně naťuknul na pozápasové tiskové konferenci pod Ještědem sám hlavní trenér úřadujícího vicemistra a současného lídra tabulky Jindřich Trpišovský, jenž hovořil o tom, že zejména mladší hráči se chtějí proti bývalým zaměstnavatelům vždy vyšvihnout, ať už gólem, nebo rozdílovým výkonem.

Červ, jehož současná tržní cena se podle transfermarkt.com pohybuje mezi 10 až 15 miliony korun, totiž čtvrtou brankou v ročníku 2022/2023 pomohl k další venkovní ztrátě Slavie.

"Bývá to pravidlo, zvláště u těch mladých hráčů. V tom vzájemném zápase chtějí ukázat, že jsou stejně dobří jako ti, co hrají proti nim. Každý hráč vám potvrdí, že proti klubu, kde jste byli, se těšíte, znáte ten tým i protihráče. Vydáte se ze všeho, většinou to bývá tak, že vás to i odmění gólem, což byl i případ Lukáše," vyšlo na slavia.cz.

Současná opora Slovanu prožívá zápasy jako málokdo. "Je mladý, nadějný, člen jednadvacítky, v Liberci pravidelně hraje. Má to, co málo hráčů, emoční stránku, dokáže tým vyburcovat a strhnout k výkonu, v zápase je nepříjemný, což se i ukázalo. I z reakcí našich hráčů víme, že to v tom zápase pro ně byl nejnepříjemnější hráč, výkonem i zdravou agresivitou," ocenil soupeře Trpišovský.

Kdo ví, jestli si pro něj Slavia časem nepřijede právě na sever Čech a nebudeme svědky dalšího "návratu ztraceného syna". "Ukázal se v tom nejlepším světle, pro nás je jen dobře, že tihle kluci nabírají zkušenosti, které jinak nenahradíte. Pro nás jsou pak použitelnější v budoucnu, kdy nahrazují hráče, kteří ze Slavie odejdou," připomněl renomovaný odborník z Edenu.

Olayinka na pranýři? Jen pomalu s tou kritikou, obzvlášť v jeho případě. Nervy tečou celé Slavii

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.