Rozhodl derby, o kterém nevěděl. Z Kima se stal miláček tribun

Rozhodl derby, o kterém nevěděl. Z Kima se stal miláček tribun

Derby o vládce Zlínského kraje mělo od čtvrté minuty, kdy padla červená pro Martina Filla, jednoho favorita. Domácí Slovácko zadupalo neškodný Zlín a upevnilo si status nejlepšího mužstva na Moravě. Výrazně k tomu přispěl nejen Milan Petržela, ale také Seung-Bin Kim.

Když v lednu přicházel, pro fanoušky byl velkou neznámou. Šikula z Jižní Koreji, jemuž svým koučováním pomohl v Dukle i Petr Rada, ale okamžitě okouzlil.

Na Slovácko přišel Kim jako čerstvě dvaadvacetiletý, vše má tedy před sebou. Fanouškům Slovácka se představil stylově, prosadil se hned ve svém prvním přípravném utkání za klub, a to hned po dvaadvaceti minutách proti Hajduku Split.

Byla to jen předzvěst toho, co přijde. V lize dostával příležitosti hezky postupně. Prosadit se pod náročným trenérem Martinem Svědíkem není nic lehkého. Úspěšný trenér dbá na týmovou hru a poctivou defenzivu, a to bez výjimek.

Kim se s tím však očividně sžil. Na hřišti působí velmi aktivně, pořád chce balón. A když ho má, nehraje alibisticky. Na své ofenzivní pozici je schopen vykouzlit šanci nejen pro spoluhráče, ale i pro sebe. Driblink mu nedělá problém, stejně tak nechybí drzost i vhodná rozhodnutí. 

První zářez v produktivitě si připsal v Liberci, kdy těsně před koncem posadil měkoučkým centrem míč na hlavu Ondřeje Mihálika, který svou brankou poslal tři body do Uherského Hradiště.

Na gól ale Kim čekal až do neděle. Ale dočkal se, za svou trpělivost byl pak odměněn i další brankou.

Ochozy v Uherském Hradišti se nemohly dočkat derby. Ale že by měl Kim svázané nohy a nervozita mu motala myšlenky? Kdeže. Jak po zápase prozradil, ani nevěděl, o jaký zápas jde. 

„Že dám dva góly, to jsem opravdu nečekal. Popravdě, ani jsem nevěděl, že zápas se Zlínem je derby,“ pobavil v pozápasovém rozhovoru.

Svou šikovností, zápalem pro hru i sympatickým vystupováním si ihned získal fanoušky. Kotel domácích po každém gólu hromově řval „Kim! Kim! Kim!“, někteří fanoušci při jeho střídání k potlesku i povstali. 

Martin Svědík si tak může mnout ruce. Nejen proto, že v Kimovi získal výborného fotbalistu, ale také proto, že Kim si na place skvěle rozumí s Milanem Petrželou. Někdejší opora Plzně totiž zapsala asistenci u obou gólů Jihokorejce.

„Jde to cítit i na tréninku,“ potvrdil Svědík na pozápasové tiskovce. „Milan vidí, že je Kim fotbalista. Dokáže mu narazit balón, přihrát.“

Samotný Petržela, který mimochodem zapsal 1+2, pak novinářům prozradil, že jde opravdu o fotbalovou řeč. Ta verbální trochu hapruje.

„Já na něho česky a on na mě hledí. Nerozumí a pak mi něco odpoví anglicky. To zase hledím já. Je to taková sranda. Je to zvláštní a vždycky se u toho zasmějeme,“ pobavil Petržela. Pak ale nezapomněl svého spoluhráč pochválit: „Takový typ hráče jsme potřebovali. Je přímočarý, umí si poradit s těžkými situacemi, levou, pravou. Je to dobrá posila.“

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.