Polská média cupují výkon svého výběru v Praze: Santosův katastrofální debut a noční můra

Polská média cupují výkon svého výběru v Praze: Santosův katastrofální debut a noční můra

Polská média ostře zkritizovala fotbalovou reprezentaci za porážku 1:3 v Praze v úvodním zápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Mimo jiné uvedla, že český tým připravil novému trenérovi Fernandu Santosovi katastrofální debut na lavičce Polska. Novináři odsoudili hostující mužstvo především za dvě obdržené branky v úvodních třech minutách.

"Češi dali Polákům studenou sprchu. Katastrofální debut pro Fernanda Santose. Červenobílí začali kvalifikaci o Euro tím nejhorším možným způsobem," uvedl Dziennik Gazeta Prawna na svém webu.

"Trojgólové drama, noční můra a katastrofa. Zápas České republiky s Polskem byl katastrofálním Santosovým debutem. Naším gólem jsme si pouze utřeli slzy. V Praze bylo všechno špatně - hra, výsledek i styl," doplnil deník Fakt v internetovém vydání.

Bývalý kouč portugalské reprezentace Santos podle médií působil na lavičce bezmocně. "Pod vedením nejúspěšnějšího trenéra, kterému kdy Polský fotbalový svaz svěřil národní tým, zažili hráči noční můru. Tak beznadějný debut neměl asi žádný polský trenér," napsala Gazeta Wyborcza.

"Frustrace, hněv, bezmoc - takovými slovy lze popsat emoce Fernanda Santose při debutu v roli trenéra polské reprezentace. Polský tým byl v Praze zdiskreditován a Santos připomínal člověka z internetových memů," přidal web Sport.pl.

Ten spolu s dalšími médii zkritizoval špatný vstup hostů do utkání ve vyprodaném Edenu. Po 27 sekundách vstřelil nejrychlejší gól českého reprezentačního "áčka" od rozdělení federace Ladislav Krejčí mladší a na startu třetí minuty zvýšil rovněž premiérovou trefou v národním A-týmu Tomáš Čvančara. V 64. minutě se prosadil Jan Kuchta. Za Poláky v závěru snížil střídající Damian Szymaňski.

"Šokující, otřesný a trapný začátek. Zmatení byli nejen fanoušci a hráči, jejichž překvapení se mísilo se vzájemnými výčitkami, ale i trenér. Fernando Santos po prvním gólu hráče uklidňoval, po druhém jenom ostentativně mávnul rukou nad jejich přístupem," upozornil Sport.pl.

"V boxerské terminologii byli Poláci knokautováni už po 130 sekundách. Přestože měli na odpověď přes 90 minut, trefili soupeře pouze jednou. A to ještě dostali další ránu," dodala televize TVP na svých webových stránkách.

Gazeta Wyborcza označila polský úvod v Praze za grotesku. "I nejlepší tým může zažit podobný výpadek, ale dva výpadky ještě předtím, než se pořádně začne hrát? Zápas takto nevzdávají ani pošťáci či bankovní úředníci, kteří se v dresech San Marina či Gibraltaru vydávají za profesionály a čelí magnátům."