Střet remízových králů skončil podle očekávání. Šašinka se trefil poprvé po návratu do Česka

Chrudim v duelu 18. kola Fortuna národní ligy hrála s Táborskem nerozhodně 1:1. Gólový účet souboje týmů, které si dělily body nejčastěji z celé soutěže, otevřel ve 26. minutě dorážkou neproměněné penalty domácí Jan Záviška. Ještě do poločasu však vyrovnal Jakub Šašinka, jenž v listopadu přišel na jih Čech z arabského Al Thaid a v novém angažmá se v soutěžním střetnutí prosadil vůbec poprvé.

Klubový fotbal v Česku se přece jen jednoho zápasu během reprezentační pauzy dočkal. Utkání mezi Chrudimí a Táborskem se v předminulém kole přesunulo kvůli nepříznivému počasí právě na sobotní odpoledne. Oba týmy vkročily do jarní fáze ligy naprosto totožně, když dvakrát v řadě remizovaly. Právě nerozhodné výsledky byly u obou soupeřů velmi oblíbené, jelikož z předchozích šesti ligových klání si připsali shodně pět remíz.

Úvod utkání přinesl z obou stran opatrnou hru, a na první zakončení si tak museli diváci počkat až do 15. minuty. Pokus hostujícího Šašinky však nemířil přesně. O chvíli později byl ve vápně Táborska faulován Marek Kejř a k nařízené penaltě se postavil Záviška. Odchovanec Sparty sice Martina Pastornického nejprve nepřekonal, z následné dorážky už však míč uklidil do sítě. Radost ovšem domácím příznivcům vydržela jen do 39. minuty. Na konci rychlé akce se ocitl Šašinka, jenž dokázal usměrnit přízemní centr nechytatelně pod břevno. V závěru poločasu si mohli vzít domácí vedení zpátky, hlavičku Petra Průchy ale zneškodnil pohotový gólman.

Na začátku druhého dějství Chrudim natřikrát zachránil fantastický Jiří Floder. Bývalý hráč brněnské Zbrojovky po závaru před bránou nejprve vyrazil prudkou ránu zevnitř šestnáctky a poté se zaskvěl také proti dvěma soupeřům dorážejícím z bezprostřední blízkosti. Táborsko hrálo po změně stran velice aktivně a nad pasivními Východočechy si vytvořilo výraznou střeleckou převahu. Naděje na obrat modrobílých však v závěru výrazně snížil Jan Mach, jenž viděl za zbytečné fauly v rozmezí tří minut dvě žluté karty a byl vyloučen. Početní výhodu už ale domácí využít nestihli.

Oba celky tak potvrdily pověst remízových expertů a připsaly si další bod. Následující ligový duel odehraje Chrudim 1. dubna proti Prostějovu. Táborsko změří o den později síly s Karvinou.

Chrudim - Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 26. Záviška – 39. Šašinka