Můžeme vyhrát všechny trofeje. U nabídky vést Bayern nebylo co řešit, hlásil na tiskovce Tuchel

Můžeme vyhrát všechny trofeje. U nabídky vést Bayern nebylo co řešit, hlásil na tiskovce Tuchel

Trenérská změna v Bayernu Mnichov byla realizována rychle a nečekaně, ale bavorský gigant už má ve svém křesle nového stratéga. Výzvu přijal devětačtyřicetiletý německý stratég Thomas Tuchel, který naposledy vedl londýnskou Chelsea. A hned na první tiskové konferenci hýřil optimismem a důvěrou, že tenhle tým může vyhrát všechny trofeje.

Tuchel podepsal v Allianz Aréně kontrakt do léta 2025. V sobotu byl oficiálně představen veřejnosti a před novináři se rozpovídal nejen o kontaktování jeho osoby vedením klubu, ale i o plánech a vizích. „Všechno šlo rychle. Načasování bylo překvapivé, nečekal jsem to a nebyl tam žádný kontakt předtím. Poprvé jsem s Bayernem mluvil v úterý večer. Do té doby jsem předpokládal, že budu v kariéře pokračovat v zahraničí. Je pro mě ctí a vyznamenáním, že mě Bayern kontaktoval,“ prohlásil Tuchel před novináři.

Bayern v Bundeslize ztrácí bod na vedoucí Dortmund a o první místo v tabulce si to rozdá s Borusií hned po reprezentační přestávce. V Lize mistrů pak narazí na Manchester City. „Bayern je jeden z nejlepších týmů v Evropě. Obrovská výzva a závazek! Můj trenérský tým a já jsme velmi nadšeni, že můžeme být v tomto klubu. Můžeme vyhrát všechny trofeje, protože tenhle tým má obrovskou sílu. Svou roli sehrál i osobní důvod, protože budu nablízku svým dětem, rodině, budu pracovat v zemi, ve které jsem se narodil,“ pokračoval německý stratég.

Řeč se stočila také k jeho předchůdci Julianu Nagelsmannovi, který byl překvapivě odvolán během reprezentační přestávky. „Dokážu se vžít do jeho situace a pochopit, že Julian se může momentálně cítit velmi, velmi poníženě. Musí to být těžké. Julian vytvořil šanci vyhrát všechny tituly. Teď je čas toho využít. Musíme se dívat do budoucnosti. Nechci hráče dostat do situace, kdy mluví o minulosti,“ uzavřel nový kouč Bayernu.