Liverpool si vyhlédl posily. V čím případě musí jednat rychle?

Liverpool si vyhlédl posily. V čím případě musí jednat rychle?

Anglický Liverpool nezažívá nejlepší sezonu. V Premier League mu patří až šestá příčka a zklamání zažil i v Lize mistrů, se kterou se rozloučil již v osmifinále. Není se proto co divit, že vedení Reds začíná spřádat plány na letní přestupní termín, ve kterém bude chtít výrazně posilnit. Na co se mohou fanoušci anglického celku podle goal.com těšit?  

Na Anfieldu by se mohl hlásit stoper portugalské Benfiky Antonio Silva, který na sebe svými výkony v lisabonském celku strhl velkou pozornost. Devatenáctiletý obránce je v hledáčku Liverpoolu už nějakou dobu. Vzhledem k tomu, že má ve smlouvě výstupní klauzoli ve výši 88 milionů liber, nemusel by anglický celek s Benfikou ani vyjednávat.

Dalším na seznamu vytipovaných posil, které jsou na něm hodně vysoko, je útočník Neapole Victor Osimhen. Tento kanonýr nasázel v letošní sezoně ve 29 utkáních 25 branek, což jsou velmi působivá čísla. A na ně Liverpool slyší. Ostatně jako celá řada dalších celků.

Aby se podařilo nigerijského reprezentanta přivést, musí jednat rychle. Zájem o jeho služby má totiž i konkurenční Chelsea, která připravuje nabídku ve výši 100 milionů liber.

Reds mají nadále zájem o Portugalce Matheuse Nunese, jenž hájí barvy Wolverhamptonu. Chtěli ho získat již v létě, ale k podpisu smlouvy nedošlo. Zdá se, že to za pár měsíců zkusí znovu. Hodně by jim v tom pomohlo, kdyby se Vlci neudrželi v Premier League a sestoupili. Aktuálně se mluví o ceně 50 milionů liber, kdyby ovšem klub spadl, částka by se razantně snížila, a to až na nějakých 20 milionů liber.

Hodně vysoko na seznamu posil je také Jude Bellingham z Borussie Dortmund. Problém je, že vestfálský celek za svůj klenot bude požadovat minimálně 110 milionů liber, což je i na klub z Merseyside dost.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.