Červ: Hrát za Slavii je můj sen a kdybychom si s Douděrou zahráli v jednom týmu, byla by to třešnička

Červ: Hrát za Slavii je můj sen a kdybychom si s Douděrou zahráli v jednom týmu, byla by to třešnička

To je ale fotbalová rodina! Zatímco David Douděra ze Slavie je součástí reprezentačního áčka, jeho mladší bratranec Lukáš Červ ze Slovanu Liberec aktuálně tvrdí muziku v české jednadvacítce, jejíž hlavní trenér Jan Suchopárek momentálně hledá vhodné typy pro letošní evropský šampionát.

S rodinným příslušníkem si psal hned po jeho debutu s Polskem, jemuž v Edenu čelil něco málo přes dvacet minut. "Je podobný hráč jako já. Viděl jsem, že na něj byl faul, a hned do někoho ještě strčil. Samozřejmě jsem mu gratuloval. Pro něj i celou rodinu je to velký zážitek. Sám mi psal, že si to užívá. Šel taky postupnými krůčky přes Duklu a Mladou Boleslav, jsem za něj rád. Kdybychom si spolu zahráli v jednom týmu, byla by to třešnička. Ale už když si můžeme zahrát proti sobě, je to pro celou rodinu velká věc," přiznal v interview pro magazín Gól jednadvacetiletý středopolař, který svými slovy nepřímo připomněl skutečnost, že na něj má vršovické "S" předkupní právo.

I když mu přestup na stadion U Nisy hodně pomohl (hlavně v tom, že není na dalším hostování) a pod Ještědem je ve službách Luboše Kozla spokojený, případný návrat do Fortuna arény by ho určitě zajímal. "Vím, že Slavia mě může koupit zpátky. Určitě je to motivace. Byl jsem tam odmalička, hrát za ni je můj sen, ale člověk musí být plnohodnotný člen kádru. Neberu, že jsem hrál za áčko Slavie jeden zápas. Uvidíme, co přinese léto," nechal vše otevřené slávistický odchovanec jenž odehrál v pondělí proti Nizozemsku kompletních 90 minut.

Jednou ze silných stránek bývalého hráče Pardubic i Jihlavy, který vynechal v dosavadním ligovém průběhu pouze jeden zápas a to ještě kvůli trestu za žluté karty, je výrazná emoční stránka. Sám Jindřich Trpišovský mluvil o tom, že se mu jeho zápal pro hru moc líbí a možný návrat po nedávném vzájemném střetu nevyloučil.

"Asi to bude znít vtipně, ale myslím, že jsem klidnější. Dokážu víc ukočírovat emoce, ze sebe to tak cítím. Vždy jsem byl emotivní hráč. Ale nemůžu říct, že by bylo špatné, že emoce v sobě mám. Jasně, někdy to přepísknu. Ale myslím, že když to udržím v mezích, může to být prospěšné pro mě i pro tým. Dokážu strhnout hráče, kteří mají jiné nadstandardní věci, navzájem si dokážeme pomoct. Každý musí přispět svým dílem," vysvětlil perspektivní borec, jehož čeká po plnění mezinárodních povinností výjezd do Ostravy.

Úplně jiná písnička než v Evropě. Ostrák za oceánem válí za aktuálně nejlepší tým celé MLS!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.