Nový pravý bek pro Spartu? Reprezentant USA, jehož by mohl z Říma vykoupit West Ham a půjčit ho na Letnou

Nový pravý bek pro Spartu? Reprezentant USA, jehož by mohl z Říma vykoupit West Ham a půjčit ho na Letnou

I když je sezona 2022/2023 minulosti pouze pár chvil, Sparta už podle všeho intenzivně sleduje hráčský trh kvůli novému pravému bekovi a dotyčnou pozici by mohla vyřešit v zahraničí.

Na radaru sportovního ředitele letenského "S" Tomáše Rosického měl podle italského listu La Repubblica v tomto směru uvíznout jednadvacetiletý reprezentant Spojených států Bryan Keith Reynolds Jr.

Ten už nějakou dobu válí v belgické First Divison A za Westerlo, nicméně pořád patří AS Řím, kde má platný kontrakt až do léta 2025.

Podle italského deníku, na nějž odkazuje také server onefootball.com, by však perspektivního zadáka nebral pouze aktuálně druhý tým FORTUNA:LIGY. Píše se také o zájmu Genku, Watfordu a Swansea City.

Podpisu bývalého hráče Kortrijku či Dallasu, jenž působí v Evropě něco málo přes dva roky, by se ostatně nebránilo ani samotné Westerlo, které ho v tomto ročníku využilo v šestadvaceti soutěžních zápasech, nicméně je otázka, zdali bude mít na uplatnění opce ve výši 7 milionů eur. Ona suma může být nad jeho možnosti...

V současnosti to vypadá, že ho bude chtít vedení "vlků" z věčného města udat konkurenci. Hlavní trenér AS José Mourinho už ho nemá v plánech a utržené peníze by se mohly dál reinvestovat do mužstva. Podtrhují to i jeho čísla z Apeninského poloostrova. V římském trikotu totiž odehrál jen 285 minut, více příležitostí nedostal a pak už putoval jen po hostováních.

Podle Twitter účtu WestHamViews navíc nyní vstupujíi do hry také londýnští "kladiváři", ve kterých drží 27 procent Daniel Křetínský. Vedení účastníka Premier League by ho údajně rádo uzmulo na trvalý přestup, s tím, že v ročníku 2023/2024 by mohl být obratem poslán na hostování právě do Sparty.

V rámci soutěže CONCACAF se v březnu rodák z Fort Worthu podílel i na jasné americké výhře 7:1 nad Grenadou, když zaznamenal kompletních devadesát minut. Pakliže se nebude počítat jeho 17 vystoupení z mládežnických kategorií, za národní tým USA zatím naskočil do tří utkání.

Na Nitu chodí lidi, Pardubice táhne k záchraně. Není bez šance, že zůstane, naznačuje sportovní ředitel klubu