Další ztráta sešívaných nesmí přijít. Olomouc nemá moc slabin, varuje Trpišovský

Další ztráta sešívaných nesmí přijít. Olomouc nemá moc slabin, varuje Trpišovský

Po reprezentační pauze se naplno rozbíhají ligové soutěže. A blíží se do svého závěru. Jinými slovy, na ztráty už není prostor. Dobře to ví i na Slavii. Pokud chtějí v Edenu slavit titul, musí vítězit. Nejlépe už v sobotu proti Sigmě.

Příprava na zápas však byla celkem rozbitá. V kádru Slavie totiž bylo spoustu reprezentantů, kteří pochopitelně v tréninku chyběli.

„Polovina mužstva si plnila reprezentační povinnosti, druhá trénovala až do čtvrtka v Edenu. Přes víkend měli kluci volno s individuálním plánem. Od pondělí trénujeme společně a postupně se k nám připojují navrátilci z reprezentačních srazů,“ řekl pro oficiální stránky klubu trenér Jindřich Trpišovský.

Nic lehkého to nebude ani ze strany soupeře. Sigma se na jaře prezentuje výbornými výkony a pro každého je nebezpečným soupeřem.

Svědčí o tom i bilance šesti remíz a dvou výher a postavení v tabulce – Hanáci jsou šestí a dýchají na záda Slovácku i Bohemians.

„Celou sezonu prokazují formu a na jaře to jen potvrzují. Tým je dlouho pohromadě, hráči i trenéři jsou na sebe zvyklí, což se odráží na jejich výkonech. Nedávno odehráli velmi dobré zápasy proti Plzni i Spartě,“ všiml si Trpišovský.

A dodal: „Ve svém kádru má Olomouc několik zkušených hráčů, kteří mužstvo dobře dirigují a jsou silní při standardních situacích. Zároveň ale nastupuje i několik perspektivních mladých hráčů, a výsledný mix tak slibuje velikou kvalitu. Jsou nebezpeční v zakládání útoků, držení míče, naopak do defenzivy má Olomouc řadu vyspělých hráčů za zády s jistým brankářem. Je to velmi komplexní tým, který nemá moc slabin, což dokázal i v našem prvním vzájemném zápase.“