Kadeřábek asistoval u výhry Hoffenheimu, Leverkusen i bez Hložka se Schickem porazil Schalke 3:0, Tuchel začal v Bayernu vítězně

Fotbalisté Leverkusenu bez ofenzivních hráčů Adama Hložka a Patrika Schicka zvítězili v 26. kole německé ligy na hřišti předposledního Schalke 3:0. Za poražený celek odehrál celý zápas další český reprezentant Alex Král. Union Berlín zvítězil doma nad posledním Stuttgartem 3:0, stejným poměrem doma Lipsko podlehlo Mohuči.

Hložka vyřadila ze zápasu se Schalke nemoc, Schick je mimo hru od března kvůli vleklým potížím s třísly. I bez nich však svěřenci trenéra Alonsa zvítězili ve čtvrtém kole za sebou a posunuli se na sedmé místo. Všechny tři branky vstřelili po změně stran, postarali se o ně Frimpong, Wirtz a v nastavení střídající Azmún. Celek z Gelsenkirchenu prohrál po osmi kolech a nadále mu patří první sestupová pozice.

Rovněž Union Berlín zaznamenal všechny góly ve druhé půli. V rozmezí 51. až 68. minuty se trefili Becker a Behrens, poté si dal vlastní gól Haraguči. Tým z německé metropole si upevnil třetí místo a na první Dortmund ztrácí v neúplné tabulce dva body.

Lipsko prohrálo třetí soutěžní utkání po sobě a opět bez vstřelené branky. Vítězný zásah Mohuče zaznamenal v deváté minutě Ingvartsen, na nějž po přestávce navázali Ajorque a Kohr. Hosté bodovali v sedmém kole za sebou.

Wolfsburg remizoval s Augsburgem 2:2, přestože s ním do 83. minuty prohrával o dva góly. V šesté minutě nastavení zařídil dělbu bodů Nmecha. Nevídaný zápas prožil domácí záložník Arnold, který si dal už ve druhé minutě vlastní branku a poté neproměnil penaltu. Asistencí se však poté podílel na trefě na 1:2.

Freiburg remizoval s Herthou Berlín 1:1. Domácí remizovali ve čtvrtém z posledních pěti kol a upevnili si čtvrtou příčku, která jako poslední zaručuje účast v Lize mistrů. "Stará dáma" je na šestnácté pozici znamenající baráž.

Hoffenheimu zvítězil v 26. kole německé bundesligy 2:1 na hřišti Werderu Brémy, na jejich vítězný gól přihrál Pavel Kadeřábek. Za domácí odchytal celé utkání český reprezentant Jiří Pavlenka.

Hosté se dvakrát prosadili hlavou po centrovaných míčích. Nejprve v 50. minutě otevřel skóre Kramarič a o dvě minuty později se po centru bývalého českého reprezentanta Kadeřábka prosadil Baumgartner. Za domácí už pouze snížil Pieper. V nastavení byl Werder dvakrát blízko gólu, ale na vyrovnání nedosáhl: nejprve Philipp trefil tyč a poté mohli domácí za ruku kopat penaltu, jež ale byla odvolána kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Brémy počtvrté v řadě nezvítězily a jsou jedenácté. Hoffenheim po sérii sedmi ligových porážek vyhrál podruhé za sebou a na 15. místě má na barážovou 16. příčku náskok tří bodů.

Porýnské derby mezi Kolínem nad Rýnem a Borusií Mönchengladbach skončilo bezbrankovou remízou.

Bayern Mnichov - Dortmund 4:2

Branky: 18. a 23. Müller, 13. vlastní Kobel, 51. Coman - 72. Can z pen., 90. Malen

Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 0:0

Brémy - Hoffenheim 1:2
Branky: 76. Pieper - 50. Kramarič, 52. Baumgartner (Kadeřábek)